Northern Collection Northern soap , Sapun Verior per pastrim te thelle te fytyres , e pershtatshme per te gjitha llojet e lekures , e pershtatshme per te gjitha moshat , 120 ml.

Code: 1298E

23.91 € 16.74 €

Barerat dhe manat e veriut, te pasura me vajera te cmuar dhe vitamina, gezojne cilesi te dobishme qe njihen qe prej lashtesise. Popujt e veriut i kane perdorur keto barera tradicionalisht per aftesite e tyre sheruese, per force, shendet dhe fuqi jetesore dhe rini. Specialistet e Natura Siberica kane koleksionuar dhe studiuar recetat e hershme te popujve te veriut Nenet, Selkup, dhe Kant dhe kane krijuar nje produkt unik natyror . Sapunin Verior per Detoksifikim dhe Pastrim te Thelle te Lekures te Fytyres.


Northern Collection Northern soap , Sapun Verior per pastrim te thelle te fytyres , e pershtatshme per te gjitha llojet e lekures , e pershtatshme per te gjitha moshat.

Koleksioni verior ofron pastrim dhe perkujdesje delikate per cdo lloj lekure fale nje kombinimi te cmuar te bererave te egra siberiane. NATURA SIBERICA i rikthehet recetave te hershme dhe traditave shamanike nga popujt e Nenekut Verior, Selkupit dhe Kantit qe i kane perdorur keto barera per te krijuar mireqenie dhe eliksire bukurie.

 

Barerat dhe manat e veriut, te pasura me vajera te cmuar dhe vitamina, gezojne cilesi te dobishme qe njihen qe prej lashtesise. Popujt e veriut i kane perdorur keto barera tradicionalisht per aftesite e tyre sheruese, per force, shendet dhe fuqi jetesore dhe rini. Specialistet e Natura Siberica kane koleksionuar dhe studiuar recetat e hershme te popujve te veriut Nenet, Selkup, dhe Kant dhe kane krijuar nje produkt unik natyror . Sapunin Verior per Detoksifikim dhe Pastrim te Thelle te Lekures te Fytyres. Ky sapun permban Qymyrdruri nje perthithes shume aktiv, qe perthith papastertite nga poret e lekures dhe “perzierjen veriore” vajerat dhe ekstraktet e barerave dhe manave te egra, te mbledhura ne veriun e Rusise dhe Siberise. Sapuni verior ka cilesi te mrekullueshme pastruese, antioksidante, hidratuese dhe qetesuese, fale vajit oblepikha dhe and nanailimonnik, qe jane pjese e formules se sapunit.

Perberja:Qymyrdruri prodhohet nga material i paster ekologjik – druri i meshtenkes (Betula pendula) – duke e ekspozuar ne avull ne temperature te larte, dhe me pas duke e ndare dhe e shperndare. Kjo metode prodhimi i jep nje strukture me mikropore qe ben te mundur perthithjen e papastertive ne maksimum.

"Perzierja veriore":
Vaji Oblepikha zbut, tonifikon, ushqen dhe rrit elasticitetin e lekures. Ekstrakti i NanaiLimonnik eshte nje trajtim efikas tonifikues. Ky ekstrakt merr pjese aktivisht ne stimulimin e proceseve metabolizuese, dhe i jep lekures mbrojtje ndaj faktoreve agresive te mjedisit.
Vaji i kedrit siberian permban vitaminat E dhe P, qe zbutin, hidratojne dhe tonifikojne lekuren dhe rregullojne proceset per rigjenerimin e lekures.
Vaji i farave te lirit ka cilesi anti-inflamatore dhe antiseptike. Vitamina F sheron inflamacionet e lekures.
Ekstrakti i gonxheve te meshtenkes hidraton lekuren dhe lehteson procesin e rigjenerimit, ka aftesi tonifikuese, qeteson dhe rigjeneron lekuren, i rikthen lekures ngjyren natyrore dhe elasticitetin, dhe e ben lekuren te bute dhe delikate.
Ekstrakti i manave te verdha ka vitamine C, acide yndyrore poli-te pangopura Omega-3 dhe Omega-6 dhe antioksidante. Ky ekstrakt arrin te rigjeneroje lekuren dhe te mbroje lekuren nga faktoret e demshem te mjedisit.
Ekstrakti i manave Brusnika (Lat. Vaccinium vitis-idaea) stimulon procesin e rigjenerimit te qelizave te lekures, rrit tonifikimin dhe elasticitetin e lekures dhe ka cilesi sheruese dhe antibakteriale.
Vaji i manave te kuqe nga ishulli Sakhalin ka cilesi anti-inflamatore dhe anti-bakteriale.

PRIZE Produktet më të mira të kujdesit personal në Francë - Paris 2014

 


Udhezimet e perdorimit: Lageni sfungjerin me uje. Vendoseni sapunin ne fytyren e thate duke perdorur sfungjerin. Shmangni zonen e syve dhe te buzeve. Masazhoni lehte fytyren. Shpelajeni fytyren me uje te ngrohte derisa te mos ngelet me asnje shenje sapuni ne lekure. Lani sfungjerin. Per te pasur rezultate me te mira, perdoreni sapunin vetem nje here ose dy here ne jave. Perdoreni sapunin vetem sipas.Për më shumë informacion shikoni videot tona në youtube https://youtu.be/vWo3ZVCtmbY


Per lekure me yndyre, lekure te perzier, lekure normale: Mbajeni sapunin per 5 minuta dhe me pas beni shpelarjen.
Per lekure te thate dhe lekure te ndjeshme: Shpelajeni lekuren pasi te keni perdorur sapunin.

Perberesit : Aqua, Sorbitol, Sodium Cocoyl Isethionate, Stearic Acid, Coal, Parfum, HippophaeRhaimnoides Fruit Oil*, HippophaeRhaimnoidesamidopropylBetaineHR, Pinus Sibirica Needle ExtractWH, PineamidopropylBetainePS, PiceaObovata Needle ExtractWH, AbiesSibirica Needle ExtractWH, ShizandraChinensis Fruit Extract, LinumUsitatissimum Seed Oil*, RubusIdaeus Seed Oil*, RubusChamaemorus Seed Oil, Betula Alba Sap*, Vaccinium Vitis-Idaea Fruit Extract, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Potassium Sorbate, Soidum Benzoate.


(*) Nga produkte bujqesore organike.
(**) Perberes natyrore te vajerave esenciale.
(WH) Ekstrakte organike nga bime te egra siberiane.
(PS) Nga vaji i pishes siberiane.


Vellimi 120 ml .Relative products

Stay in touch

Secured payments

© Copyright 2021 - NATURA SIBERICA GREECE. All rights reserved.
Designed and developed by NetApps Ltd