Aralia Mandshurica Day Cream , Krem Dite, Ushqyes dhe Hidratues , per lekure te thate , SPF-20 , per moshat 22+ , 50 ml.

Code: 1236E

15.11 € 10.58 €

Ky krem fytyre per lekure te thate ka ne baze bimet e vecanta siberiane Aralia Mandshurica dhe i fal lekures butesi dhe elasticitet. Manchurian Aralia (Aralia mandshurica) vleresohet shume ne Siberi per aftesite e shkelqyeshme tonifikuese. Kremi ditor i pasur me acid hialuronik e hidraton lekuren ne thellesi.


Aralia Mandshurica Day Cream ,  Krem Dite, Ushqyes dhe Hidratues , per lekure te thate , SPF-20 , per moshat 22+  .

Ky krem fytyre per lekure te thate ka ne baze bimet e vecanta siberiane Aralia Mandshurica dhe i fal lekures butesi dhe elasticitet. Manchurian Aralia (Aralia mandshurica) vleresohet shume ne Siberi per aftesite e shkelqyeshme tonifikuese. Kremi ditor i pasur me acid hialuronik e hidraton lekuren ne thellesi. Vitamina E rrit elasticitetin e lekures. Faktori SPF-20 mbron lekuren nga rrezet e diellit. Kremi nxit rritjen e ceramideve bimore qe ruajne hidratimin. Acidi hialuronik (permbajtja 1%) – hidratuesi me i mire natyror ka aftesine qe ruaje lageshtine e lekures. Nje nga molekulat e tij “lidhet” me 600 molekula uji. Ceramidet bimore perfshihen ne procesin e riperteritjes se qelizave dhe i rikthejne elasticitetin lekures. Oligopeptidet MATRIXYL ndihmojne ne procesin e rigjenerimit te lekures dhe sigurojne nje efekt te fuqishem lifting.

Udhezimet e perdorimit: Vendoseni kremin cdo mengjes ne fytyren e paster. Shmangni zonen e syve dhe buzeve. I pershtatshem per perdorim te perditshem.


0% silikon 0% BHT-BHA
0% vajera minerale 0% PEG
0% paraben 0% EDTA


Perberesit: Aqua, Coco-Caprylate/Caprate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Glyceryl Stearate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Glycerin, Sorbitol, Sodium Stearoyl Glutamate, Tocopherol, Sodium Hyaluronate, Xanthan Gum, Pinus Sibirica Seed Oil Polyglyceryl-6 EstersPS, Hydrolyzed Wheat Protein, Parfum, Prunus Persica Leaf Extract, Linum Usitatissimum Seed Oil*, Aralia Mandshurica Extract, Palmitoyl Tripeptide-5, Dipeptide Diaminobutyroyl Benzylamide Diacetate, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Water*, Melissa Officinalis Flower/Leaf/Stem Extract*, Arnica Montana Flower Extract*, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Aquilegia Sibirica ExtractWH, Festuca Altaica ExtractWH, Hesperis Sibirica ExtractWH, Citric Acid, Corn Starch, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Ethylhexylglycerin, CI 75125, CI 75130, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-cyclohexene Carboxaldexyde, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Alpha Isomethyl Ionone.

(*) Nga produkte bujqesore organike.
(**) Perberes natyrore te vajerave esenciale.
(WH) Ekstrakte organike nga bime te egra siberiane.
(PS) Nga vaji i pishes siberiane.


Vellimi 50 ml.



Relative products

Stay in touch

Secured payments

© Copyright 2020 - NATURA SIBERICA GREECE. All rights reserved.
Designed and developed by NetApps Ltd