Aralia Mandshurica Night Cream , Krem Nate per ushqim dhe rigjenerim , per lekure te thate , per moshat 22+ , 50 ml.

Code: 1250E

15.11 € 10.58 €

Zgjojeni lekuren tuaj me nje shkeqim te rigjeneruar. Perberja e pasur dhe aspak e yndyrshme e ketij kremi nate e mban lekuren te hidratuar dhe i jep nje pamje te bukur e te shendetshme. Ky krem per lekure te thate pregatitet nga Manchurian Aralia dhe permban komplekse liposome qe riperterijne strukturen e qelizave. Prokolagjeni bimor pershpejton procesin e rigjenerimit te lekures.


Aralia Mandshurica Night Cream ,  Krem Nate per ushqim dhe rigjenerim , per lekure te thate ,  per moshat 22+ .

Zgjojeni lekuren tuaj me nje shkeqim te rigjeneruar. Perberja e pasur dhe aspak e yndyrshme e ketij kremi nate e mban lekuren te hidratuar dhe i jep nje pamje te bukur e te shendetshme. Ky krem per lekure te thate pregatitet nga Manchurian Aralia dhe permban komplekse liposome qe riperterijne strukturen e qelizave. Prokolagjeni bimor pershpejton procesin e rigjenerimit te lekures. Komplekset liposome hidratuese rindertojne strukturen e qelizave, hidratojne thellesisht lekuren dhe e mbrojne ate nga ndikimet negative te mjedisit. Prokolagjeni vegjetal pershpejton rigjenerimin e lekures, perterin lekuren dhe e rinon lekuren. Polipeptidet MATRIXYL ® rigjenerojne dhe perterijne lekure duke prodhuar nje efekt lifting. Konfirmuar nga kompania e kerkimit Pentapharm, Zvicer. Ekstrakti adaptogjenik Manchurian Aralia riperterin dhe perforcon lekuren e thate dhe te shtresezuar, duke i rikthyer elasticitetin dhe duke i sheshuar rrudhat per nje pamje me te fresket dhe me me shume shkelqim.Komplekset Syn-Coll® dhe Syn-Ake® complexes riperterijne lekuren, e hidratojne ne thellesi dhe stimulojne prodhimin e kolagjenit. Pentavitin® natyrore prmireson pengesat e lekures, parandalojne kruarjen dhe plasaritjen e lekures, dhe ekstraktet e bimeve te egra HesperisSibirica dhe tershera natyrore e mbajne lekuren te bute dhe mrekullisht elastike.

Udhezimet e perdorimit: Vendoseni kremin cdo mbremje ne lekuren e paster te fytyres. Shmangni zonen e syve dhe buzeve. I pershtatshem per perdorim te perditshem.

0% silicon 0% BHT-BHA
0% vajera minerale 0% PEG
0% paraben 0% EDTA

Perberesit: Aqua , Butyrospermum Parkii ( Shea ) Butter , Dicaprylyl Ether , Cetearyl Alcohol , Glyceryl Stearate, Octyldodecanol , Cetearyl Glucoside , Glycerin , Sorbitol, Tocopherol , Prunus Persica Leaf Extract , Persea Gratissima ( Avocado ) Fruit Oil , Macadamia Nut Oil ternifolia,Triticum Vulgare ( Wheat ) Germ Oil , Sodium Stearoyl Glutamate , Sodium Hyaluronate , Parfum, Hydrolyzed Wheat Protein , glyceryl linoleate , Glyceryl Oleate , Glyceryl linolenate , Xanthan Gum , Palmitoyl Tripeptide -5 , dipeptide Diaminobutyroyl Benzylamide diacetate , Citric Acid , Pinus Sibirica Seed Oil Polyglyceryl -6 EstersPS , Bisabolol , Linum usitatissimum Seed Oil * , Aralia mandshurica Extract, Chamomilla Recutita ( Matricaria ) Flower Water * , Calendula Officinalis Flower Extract * , Avena Sativa Seed Extract * , Aquilegia Sibirica ExtractWH , Festuca Altaica ExtractWH , Hesperis Sibirica ExtractWH , Dehydroacetic Acid , Benzyl Alcohol , Sodium Benzoate , Potassium Sorbate , Ethylhexylglycerin , Corn Starch , CI 75810 , CI 75130 , Caramel , Citronellol , Geraniol , Hexyl Cinnamal , Hydroxyisohexyl 3- cyclohexen Carboxaldexyde , Linalool , Butylphenyl Methylpropional , Alpha Isomethyl Ionone.


(*) Nga produkte bujqesore organike.
(**) Perberes natyrore te vajerave esenciale.
(WH) Ekstrakte organike nga bime te egra siberiane.
(PS) Nga vaji i pishes siberiane.


Vellimi 50 ml.Relative products

Stay in touch

Secured payments

© Copyright 2020 - NATURA SIBERICA GREECE. All rights reserved.
Designed and developed by NetApps Ltd