Snow Cladonia Face Serum , Serum Fytyre , per Rigjenerim Intensiv & Lifting , te pershtatshme per te gjitha llojet e lekures , per moshat 28-30+ , 30 ml.

Code: 1151E

23.20 € 16.24 €

Ky Serum Fytyre rigjeneron me sukses lekuren dhe ngjyren e fytyres, duke eleminuar vijezimet e lehta dhe rrudhat. Lekura juaj do te rrezatoje dhe do te duket me e re. Formula e serumit eshte shume efikase sepse permban perberesit aktive te bimeve te ndryshme siberiane. Ekstrakti i Snow Cladonia permban acadin usnin qe vepron mrekullisht ne lekure duke riperterire qelizat e lekures dhe duke ngadalesuar ndjeshem procesin e plakjes.


Snow Cladonia Face Serum ,  Serum Fytyre , per Rigjenerim Intensiv & Lifting , te pershtatshme per te gjitha llojet e lekures ,  per moshat 28-30+.

Ky Serum Fytyre rigjeneron me sukses lëkurën dhe ngjyrën e fytyrës, duke eleminuar vijëzimet e lehta dhe rrudhat. Lëkura juaj do të rrezatojë dhe do të duket më e re. Formula e serumit është shumë efikase sepse përmban përbërësit aktivë të bimëve të ndryshme siberiane. Ekstrakti i Snow Cladonia përmban acadin usnin që vepron mrekullisht në lëkurë duke ripërtërirë qelizat e lëkurës dhe duke ngadalësuar ndjeshëm procesin e plakjes.Snow Cladonia, që qëndron e gjelbër edhe gjatë dimrave të egër siberianë, i jep energji lëkurës dhe bën që të mos ndikohet nga faktorët e jashtëm. Ekstraktet e pishave të egra Siberian Dwarf Pine janë antioksidantë që e mbrojnë lëkurën nga ndikimet e jashtme të dëmshme, ndërsa kamomili organik e qetëson dhe e zbut lëkurën. Pentavitin natyror përmirëson elasticitetin e lëkurës dhe barrierave mbrojtëse, dhe shmang dehidratimin dhe copëzimin e lëkurës. Syn-Ake është një hidratues dhe eleminues rrudhash i shkëlqyer dhe i jep lëkurës suaj një shkëlqim të natyrshëm dhe të shëndetshëm njëkohësisht. Brenda pak javësh përdorimi, serumi do të minimizojë rrudhat dhe do ta bëjë lëkurën të duket më e re dhe më rrezatuese.

Udhëzimet e përdorimit: Vendoseni serumin çdo mëngjes dhe mbrëmje në fytyrën e pastër. Shmangni zonën e syve dhe buzëve.

Përbërësit:Aqua, Hydrolyzed Rice Bran Protein, Glycine Soja (Soybean) Protein,Oxido Reductases, Dipeptide Diaminobutyroyl Benzylamide Diacetate, Saccharide Isomerate, Glycerin, Algae Extract, Pullulan, Palmitoyl Tripeptide-5, Caprylyl/Capryl Wheat Bran/Straw Glycosides, Fusel Wheat Bran/Straw Glycosides, Polyglyceryl-5 Oleate, Sodium Cocoyl Glutamate, Glyceryl Caprylate, Cetraria Nivalis ExtractWH, Calendula Officinalis Flower Extract*, Hydroxypropyl Guar, Sodium Hyaluronate, Xanthan Gum, Pineamidopropyl BetainePS, Hippophae Rhamnoidesamidopropyl BetaineHR, Avena Sativa Seed Extract*, Spiraea Ulmaria Extract*, Malva Sylvestris Flower Extract*, Sorbus Sibirica ExtractWH, Parfum, Hesperis Sibirica ExtractWH, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Ethylhexylglycerin, Citric Acid, Caramel, CI 75130, CI 75125, Corn Starch, Tocopherol.

(*) Nga produkte bujqesore organike.
(**) Perberes natyrore te vajerave esenciale.
(WH) Ekstrakte organike nga bime te egra siberiane.
(PS) Nga vaji i pishes siberiane.

 


Vëllimi 30 ml.Relative products

Stay in touch

Secured payments

© Copyright 2021 - NATURA SIBERICA GREECE. All rights reserved.
Designed and developed by NetApps Ltd