Extra-Firming Facial Mask, Maske Fytyre Ekstra-Tonifikuese, Per te Gjitha Llojet e Lekurave per moshat 28+ , 75ml.

Code: 0994E

12.77 € 8.94 €

Kjo maske fytyre ekstra-tonifikuese eshte krijuar vecanerisht per t’u perkujdesur per lekuren e pjekur.


Extra-Firming Facial Mask, Maske Fytyre Ekstra-Tonifikuese, Per te Gjitha Llojet e Lekurave per moshat 28+ .

Kjo maskë fytyre ekstra-tonifikuese është krijuar veçanërisht për t’u përkujdesur për lëkurën e pjekur. Me përmbajtjen e bimës Snow Cladonia, që qëndron e gjelbër edhe gjatë dimrave siberianë, kjo maskë e rigjeneron lëkurën dhe ka efekt lifting në tiparet e lëkurës dhe ripërcakton konturet e fytyrës.  Siberian Golden Root njihet veçanërisht për aftësitë stabilizuese, mbron dhe forcon lëkurën, largon vijëzimet e lëkurës. Lëkura zbukurohet dhe duket më e re, me më shumë shkëlqim dhe më e tonifikuar.

Udhëzimet e përdorimit: Vendoseni maskën në një fytyrë të pastër e të thatë. Shmangni përdorimin e maskës në zonën e syve dhe të buzëve. Mbajeni maskën për 15 minuta. Shpëlajeni fytyrën me ujë të ngrohtë derisa të largohet çdo gjurmë e maskës. Për rezultate më të mira, përdoreni këtë maskë dy herë në javë.


Përbërësit: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Octyldodecanol, Coco-Caprylate/ Caprate, Glycine Soja (Soybean) Oil*, Glycerin, Hippophae Rhamnoides Fruit Oil*, Rosa Canina Fruit Oil*, Pinus Sibirica Seed Oil Polyglyceryl-6 EstersPS, Cetraria Nivalis ExtractWH, Aquilegia Sibirica ExtractWH, Agrostis Sibirica ExtractWH, Calendula Officinalis Flower Extract*, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Water*, Malva Sylvestris (Mallow) Flower Extract*, Saponaria Officinalis Extract*, Avena Sativa (Oat) Kernel Extract*, Arctium Lappa Root Extract*, Hydrolyzed Wheat Protein, Tocopherol, Sodium Stearoyl Glutamate, Xanthan Gum, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum, Geraniol**, Limonene**, Linalool** (*) Issued from organic agriculture (**) Natural Component of essential oils (WH) Wild Harvested Siberian plants organic extracts (PS) Siberian Pine Oil Derivative.

 

(*) Nga produkte bujqesore organike.
(**) Perberes natyrore te vajerave esenciale.
(WH) Ekstrakte organike nga bime te egra siberiane.
(PS) Nga vaji i pishes siberiane.

 Vëllimi 75 ml.Relative products

Stay in touch

Secured payments

© Copyright 2021 - NATURA SIBERICA GREECE. All rights reserved.
Designed and developed by NetApps Ltd