NS Cooling Foot Peeling Cream , per Shputat e Kembeve Per Freskim , 75ml.

Code: 0970E

10.29 € 7.20 €

Kremi-Peeling per Shputat e Kembeve nga Natura Siberica eksfoljon butesisht lekuren e thate, largon qelizat e vdekura dhe e ben lekuren te njetrajtshme dhe te bute.


NS Cooling Foot Peeling Cream , per Shputat e Kembeve Per Freskim  .

Produkti NUK përmban:
• Paraben (metil, propel, etj.)
• SLS
• SLES
• PEG
• Silikon
• Aroma Sintetike
• Bojëra Sintetike
• Glikol
• Vajëra Minerale

Kremi-Peeling për Shputat e Këmbëve nga Natura Siberica eksfoljon butësisht lëkurën e thatë, largon qelizat e vdekura dhe e bën lëkurën të njëtrajtshme dhe të butë.  Lëngu i bananes së gjelbër (Lat. Musa paradisiaca) ka veti antiseptike dhe stimulon rigjenerimin e lëkurës. Mentja e Zezë e Egër gjallëron shputat e këmbëve të lodhura dhe i freskon ato. Manat e kuqe Arktike eksfoljojnë lëkurën, largojnë qelizat e vdekura dhe pastrojnë lëkurën e shputave të këmbëve, duke ju falur ndjesi lehtësie, freskie dhe rehatie.

Udhëzimet e përdorimit: Masazhoni lehtë shputat e këmbëve në lëvizje rrethore, shpëlani këmbët me ujë të bollshëm e të ngrohtë. Për rezultate më të mira, përdoreni kremin një herë në javë. Përdoreni produktin sipas udhëzimeve.

Përbërësit: Aqua, Coco-Caprylate/ Caprate, Prunus Armeniaca (Apricot) Seed Powder*, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Octyldodecanol, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Glycine Soja (Soybean) Oil*, Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Oil*, Borago Officinalis Seed Oil*, Pinus Sibirica Seed Oil Polyglyceryl-6 EstersPS, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract*, Plantago Major Leaf Extract, Mentha Piperita (Peppermint) Oil*, Pinus Sibirica Needle ExtractWH, Larix Sibirica Needle ExtractWH, Abies Sibirica Needle ExtractWH, Althaea Officinalis Root Extract*, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Water*, Melissa Officinalis Flower/Leaf/Stem Water*, Tocopherol, Sodium Stearoyl Glutamate, Xanthan Gum, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum, Citral**, Citronellol**, Geraniol**, Limonene**, Linalool**

 

(*) Nga produkte bujqesore organike.
(**) Perberes natyrore te vajerave esenciale.
(WH) Ekstrakte organike nga bime te egra siberiane.
(PS) Nga vaji i pishes siberiane.

 


Vëllimi 75 ml.Relative products

Stay in touch

Secured payments

© Copyright 2020 - NATURA SIBERICA GREECE. All rights reserved.
Designed and developed by NetApps Ltd