Oblepikha mask for severely damaged hair , Maske per floke shume te demtuar , Riparim i thelle i flokeve , 300 ml.

Code: 0246E

20.57 € 14.40 €

Maska Oblepikha Siberica riparon strukuren e flokeve shume te demtuar dhe i mbon floket nga ekpozimi ndaj nxehtesise gjate stilimit. Maska eshte perfekte per floket e padisiplinuar, floket e lyer me boje ose floket me fije. Maska deperton ne thellesi te cdo fijeje floku dhe i hidraton dhe ushqen floket dhe ju kthen atyre shendetin dhe bukurine.


Oblepikha mask for severely damaged hair , Maske per floke shume te demtuar ,  Riparim i thelle i flokeve.


• mbulon dhe njetrajteson shtresat e kutikulave.
• i ben floket elastike dhe me shkelqim.
• i ben floket me te fuqishem dhe me te dendur .


Maska Oblepikha Siberica riparon strukuren e flokeve shume te demtuar dhe i mbon floket nga ekpozimi ndaj nxehtesise gjate stilimit. Maska eshte perfekte per floket e padisiplinuar, floket e lyer me boje ose floket me fije. Maska deperton ne thellesi te cdo fijeje floku dhe i hidraton dhe ushqen floket dhe ju kthen atyre shendetin dhe bukurine. Vitaminat dhe aminoacidet e formules ushqejne dhe riparojne floket, vaji i manave te detit (Lat. Hippophae) dhe argani maroken ndihmojne procesin e prodhimit te keratines, qe ju jep flokeve shkelqim dhe fuqi. Vajerat e arrave te pishes dhe arrive macadamia mbajne floket te hidratuar ne thellesi. Keratina vepron si nje shtrese mbrojtese ne siperfaqen e flokeve, duke riparuar zonat e demtuara dhe duke lemuar floket. Floket fitojne shkelqim dhe jane me te rregullt. Pasi te keni perdorur masken, floket duken me te shtruar dhe me te plote.

Udhezimet e perdorimit: Vendoseni masken ne floke te lagur nga rrenjet ne majerat pasi t’i keni lare floket me shampoo. Mbajeni masken per 5-7 minuta dhe me pas shpelani gjithe floket. Perdoreni masken 2-3 here ne jave. Per efekt maksimal, shtoni ne maske edhe disa pika nga vaji Oblepikha Siberica Vivid.

0% Vajera minerale 0% PEG
0% Paraben 0% Glikol

Perberesit : Aqua, Cetearyl Alcohol, Olea Europaea Fruit Oil*, Cetyl Esters, Bis-Cetearyl Amodimethicone, Behentrimonium Chloride, Glyceryl Stearate, Cetrimonium Chloride, Dimethicone, Panthenol, Dimethiconol, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Keratin, Argania Spinosa Kernel Oil*, Hippophae Rhamnoides Fruit Oil*, Macadamia FTernifolia Nut Oil, Hydrolyzed Wheat Protein, Pinus Sibirica Seed OilWH, Phospholipids, Glycine Soja (Soybean) Oil, Glycolipids, Glycine Soja (Soybean) Sterols, Humulus Lupulus FlowerExtract, Arctium Lappa Root Extract, Urtica Dioica Leaf Extract*, Rhodiola Rosea Root ExtractWH, Sorbus Sibirica ExtractWH, Hippophae Rhamnoidesamidopropyl BetaineHR, Tocopherol, Glyceryl Linoleate, Glyveryl Oleate, Glyceryl Linolenate, Retinyl Palmitate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Pinus Sibirica Seed Oil Polyglyceryl-6 EstersPS, Hydroxyethylcellulose, Sodium PCA, Sodium Lactate, Arginine, Aspartic acid, PCA, Glycine, Alanine, Serine, Valine, Proline, Threonine, Isoleucine, Histidine, Phenylalanine, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Biotin, Folic Acid, Cyanocobalamin, Niacinamide, Pantothenic Acid, Pyridoxine, Riboflavin, Thamine, Yeast Polypeptides, Cetrimonium Bromide, Parfum, Citric Acid. Ci 15985, CI 16225, CI 19140, CI 42090.

Vellimi 300 ml.Relative products

Stay in touch

Secured payments

© Copyright 2020 - NATURA SIBERICA GREECE. All rights reserved.
Designed and developed by NetApps Ltd