Little Siberica Baby bath gel , Xheli i bute pastron me delikatese lekuren e bebese pershtatshem per moshat 3+ , 250ml.

Code: 1311E

12.39 € 8.67 €

Xheli i bute pastron me delikatese lekuren e bebes dhe parandalon tharjen e lekures .Ekstrakti i limonit te gjelber organik zbut, hidraton dhe qeteson lekuren. Ekstrakti i gjethes se diellit organike (Lat. Plantago major) ka veti anti-inflamatore dhe qetesuese.

CATEGORIES: BABY, 0+ years
TAGS: NATURA SIBERICA, 0+, NATURA SIBERICA
BACK TO: BABY


Little Siberica Baby bath gel , Xheli i bute pastron me delikatese lekuren e bebese pershtatshem per moshat 3+ .

Ekstrakti i limonit të gjelbër organik zbut, hidraton dhe qetëson lëkurën. Ekstrakti i gjethes së diellit organike (Lat. Plantago major) ka veti anti-inflamatore dhe qetësuese.

98% Përbërës Natyrorë

10,2% Përbërësit organikë

Certifikuar nga COSMOS ORGANIC

PREMTIMI I PRODUKTEVE MË TË MIRA ORGANIKE "NËNË DHE FËMIJË" NË PRODUKTET NATYRORE DHE ORGANIKE LONDËR 2013.
Siguria, Dëlirësia dhe vetitë fizike të produktit janë të garantuara nga Trupi Evropian i Certifikimit të Kozmetikës Organike COSMOS-standart AISBL ICEA www.cosmos-standart.org

 

Udhëzimet e përdorimit: Vendosni një sasi të vogël xheli në lëkurë dhe më pas shpëlani lëkurën me ujë.

Përbërësit: Aqua, lime blossom water * (organic extract linden), Lauryl Glucoside, Sodium Coco-Sulfate, Glycerin *, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Hypericum perforatum Extract * (organic Hypericum), sodium chloride, Pinus sibirica needle ExtractWH (organic extract of Siberian stone pine), Larixsibirica Needle ExtractWH (organic extract of Siberian larch), Achillea asiaticaExtractWH (organic extract Asian yarrow), PineamidopropylBetainePS, HippophaeRhamnoidesamidopropylBetaineHR, benzyl alcohol, Dehydroacetic Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric Acid, Parfum, Linalool **, Citronelool **, Geraniol **.
 

(*) Nga produkte bujqesore organike.
(**) Perberes natyrore te vajerave esenciale.
(WH) Ekstrakte organike nga bime te egra siberiane.
(PS) Nga vaji i pishes siberiane.


Vëllim 250ml.Relative products

Stay in touch

Secured payments

© Copyright 2021 - NATURA SIBERICA GREECE. All rights reserved.
Designed and developed by NetApps Ltd