Baby daily care cream , Krem bebesh Little Siberica per perdorim te perditshem me ekstrakte te kamomilit organik dhe kumakut (Lat. Tagetes), 75ml.

Code: 1328E

9.40 € 6.58 €

Ky krem unik per bebet permban nje kombinim te vecante te ekstrakteve te kamomilit dhe kumakut organik, perberes qe, sic njihet gjeresisht, zbutin, sherojne dhe qetesojne irritimet e shpeshta te lekures te ndjeshme te bebeve dhe perkujdesen me delikatese per lekuren e ndjeshme te bebes per 24 ore.


Little Siberica Baby daily care cream , Krem bebesh per perdorim te perditshem , e pershtatshem per moshat  0+.
 
Barëra Siberiane të egra shumë aktive
• Formulë moderne me përmbajtje maksimale të përbërësve botanikë
• Produkti NUK përmban: Paraben, SLS, SLES, PEG, Silikon, Bojëra Sintetike, Glikol, Vajëra Minerale

Ky krem unik për bebet përmban një kombinim të veçantë të ekstrakteve të kamomilit dhe kumakut organik, përbërës që, siç njihet gjerësisht, zbutin, shërojnë dhe qetësojnë irritimet e shpeshta të lëkurës të ndjeshme të bebeve dhe përkujdesen me delikatesë për lëkurën e ndjeshme të bebes për 24 orë.  

98% Përbërës Natyrorë

10,2% Përbërësit organikë

Certifikuar nga COSMOS ORGANIC

PREMTIMI I PRODUKTEVE MË TË MIRA ORGANIKE "NËNË DHE FËMIJË" NË PRODUKTET NATYRORE DHE ORGANIKE LONDËR 2013.
Siguria, Dëlirësia dhe vetitë fizike të produktit janë të garantuara nga Trupi Evropian i Certifikimit të Kozmetikës Organike COSMOS-standart AISBL ICEA www.cosmos-standart.org


Udhëzimet e përdorimit: Ky krem për përkujdesje të përditshme duhet përdorur sipas nevojës në një sasi të vogël mbi lëkurën e pastër dhe të thatë. Kremi është i përshtatshëm për të porsalindurit.

Përbërësi : Aqua, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract*, Caprylic/Capric Triglyceride, Coco-Caprylate/Caprate, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Glycerin*, Octyldodecanol, Helianthus Annuus Seed Oil*, Calendula Officinalis Flower Extract*, Festuca Altaica ExtractWH, Larix Sibirica Needle ExtractWH, Hesperis Sibirica ExtractWH, Tocopherol, Sodium Stearoyl Glutamate, Xanthan Gum, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric Acid, Pinus Sibirica Seed Oil Polyglyceryl-6 EstersPS, Parfum.

(*) Nga produkte bujqesore organike.
(**) Perberes natyrore te vajerave esenciale.
(WH) Ekstrakte organike nga bime te egra siberiane.
(PS) Nga vaji i pishes siberiane.Vëllim 75ml.Relative products

Stay in touch

Secured payments

© Copyright 2021 - NATURA SIBERICA GREECE. All rights reserved.
Designed and developed by NetApps Ltd