Little Siberica diaper cream , Krem mbrojtes per bebet , e pershtatshem per moshat 0+ , 75 ml.

Code: 1335E

9.73 € 6.81 €

Kremi mbrojtes eshte krijuar posacerisht per te eleminuar irritimet e lekures dhe skuqjen e lekures si pasoje e perdorimit te bebelinave. Ekstrakti i altes (Lat. Althaea officinalis) ka aftesi antiseptike dhe qetesuese. Ekstrakti i milfoljes organike sheron dhe hidraton.


Little Siberica diaper cream ,  Krem mbrojtes per bebet , e pershtatshem per moshat  0+ .

• Barëra Siberiane të egra shumë aktive .
• Formulë moderne me përmbajtje maksimale të përbërësve botanikë.
• Produkti NUK përmban: Paraben, SLS, SLES, PEG, Silikon, Bojëra Sintetike, Glikol, Vajëra Minerale .

Kremi mbrojtës është krijuar posaçërisht për të eleminuar irritimet e lëkurës dhe skuqjen e lëkurës si pasojë e përdorimit të bebelinave. Ekstrakti i altes (Lat. Althaea officinalis) ka aftësi antiseptike dhe qetësuese. Ekstrakti i milfoljes organike shëron dhe hidraton.

98% Përbërës Natyrorë

10,2% Përbërësit organikë

Certifikuar nga COSMOS ORGANIC

PREMTIMI I PRODUKTEVE MË TË MIRA ORGANIKE "NËNË DHE FËMIJË" NË PRODUKTET NATYRORE DHE ORGANIKE LONDËR 2013.
Siguria, Dëlirësia dhe vetitë fizike të produktit janë të garantuara nga Trupi Evropian i Certifikimit të Kozmetikës Organike COSMOS-standart AISBL ICEA www.cosmos-standart.org


Udhëzimet e përdorimit: Vendosni një sasi të vogël kremi gjatë ndërrimit të bebelinave sa herë të jetë e nevojshme, para gjumit ose sa herë që fëmijët i mbajnë bebelinat për një kohë të gjatë. Produkt i përshtatshëm për të porsalindur.

Përbërësit : Aqua, Zinc Oxide, Althaea Officinalis Root Extract*, Octyldodecanol, Caprylic/Capric Triglyceride, Helianthus Annuus Seed Oil*, Glycerin*, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Cera Alba*, Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Achillea Millefolium Flower Extract*, Sodium Chloride, Rhodiola Rosea Root ExtractWH, Juniperus Sibirica Needle ExtractWH, Hesperis Sibirica ExtractWH, Tocopherol, Pinus Sibirica Seed Oil Polyglyceryl-6 EstersPS, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Glycerin, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Citric Acid, Parfum.

(*) Nga produkte bujqesore organike.
(**) Perberes natyrore te vajerave esenciale.
(WH) Ekstrakte organike nga bime te egra siberiane.
(PS) Nga vaji i pishes siberiane.

Vëllim 75 ml .Relative products

Stay in touch

Secured payments

© Copyright 2021 - NATURA SIBERICA GREECE. All rights reserved.
Designed and developed by NetApps Ltd