Little Siberica Baby Moisturizing Milk , Krem Qumesht per Hidratimin e Lekures te Bebeve , e pershtatshem per moshat 0+ , 250 ml.

Code: 1366E

18.44 € 12.91 €

Ky krem qumesht hidratues per lekuren e bebeve eshte me perberje te lehte dhe perthithet menjehere nga lekura, perkujdeset perdite per lekuren e bebes, hidraton dhe ushqen lekuren, vret mikrobet dhe tonifikon lekuren delikate te bebeve fale ekstrakteve organike te tersheres dhe luleve te misrit ne perberje te qumeshtit.


Little Siberica Baby Moisturizing Milk ,  Krem Qumesht per Hidratimin e Lekures te Bebeve , e pershtatshem per moshat  0+.

• Barëra Siberiane të egra shumë aktive .
• Formulë moderne me përmbajtje maksimale të përbërësve botanikë .
• Produkti NUK përmban: Paraben, SLS, SLES, PEG, Silikon, Bojëra Sintetike, Glikol, Vajëra Minerale.

Ky krem qumësht hidratues për lëkurën e bebeve është me përbërje të lehtë dhe përthithet menjëherë nga lëkura, përkujdeset përditë për lëkurën e bebes, hidraton dhe ushqen lëkurën, vret mikrobet dhe tonifikon lëkurën delikate të bebeve falë ekstrakteve organike të tërshërës dhe luleve të misrit në përbërje të qumështit.

98% Përbërës Natyrorë

10,2% Përbërësit organikë

Certifikuar nga COSMOS ORGANIC

PREMTIMI I PRODUKTEVE MË TË MIRA ORGANIKE "NËNË DHE FËMIJË" NË PRODUKTET NATYRORE DHE ORGANIKE LONDËR 2013.
Siguria, Dëlirësia dhe vetitë fizike të produktit janë të garantuara nga Trupi Evropian i Certifikimit të Kozmetikës Organike COSMOS-standart AISBL ICEA www.cosmos-standart.org

 

Udhëzimet e përdorimit: Vendosni një sasi të vogël të kremit në lëkurën e pastër dhe të thatë të bebes, msazhoni derisa e gjithë sasia e kremit të përthithet plotësisht. Produkti është krijuar për bebet e porsalindura.

Përbërësit: Aqua, Centaurea Cyanus Flower Water *, Helianthus Annuus Seed Oil *, Glycerin *, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Avena Sativa (Oat) Kernel Extract *,Prunus Armeniaca Kernel Oil *, Coco-CAPRYLATE / Caprate, Octyldodecanol, Aquilegia SibiricaExtractWH, SorbusSibiricaExtractWH, CetrariaNivalisExtractWH, Pinus Sibirica Seed Oil Polyglyceryl-6 EstersPS, Xanthan Gum, Tocopherol, Sodium Stearoyl Glutamate, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum

(*) Nga produkte bujqesore organike.
(**) Perberes natyrore te vajerave esenciale.
(WH) Ekstrakte organike nga bime te egra siberiane.
(PS) Nga vaji i pishes siberiane.


Vëllimi 250ml.Relative products

Stay in touch

Secured payments

© Copyright 2021 - NATURA SIBERICA GREECE. All rights reserved.
Designed and developed by NetApps Ltd