Little Siberica Baby Soap , Sapun per Bebet per Perkujdesje te Perditshme , e pershtatshem per moshat 3+ , 500 ml.

Code: 1373E

17.70 € 12.39 €

Sapuni per bebet per perkujdesje te perditshme pastron me kujdes lekuren delikate te duarve te bebeve. Ekstrakti i meshtekes (Lat. Betula) qeteson dhe zbut lekuren dhe largon irritimet.


Little Siberica Baby Soap , Sapun per Bebet per Perkujdesje te Perditshme , e pershtatshem per moshat 3+.

Me ekstrakte organike të mështëkës dhe ‎Bidens frondosa.Sapuni për bebet për përkujdesje të përditshme pastron me kujdes lëkurën delikate të duarve të bebeve. Ekstrakti i mështekës (Lat. Betula) qetëson dhe zbut lëkurën dhe largon irritimet. Ekstrakti organik i Bidens frondosa hidraton dhe shëron lëkurën dhe vret mikrobet.

 

98% Përbërës Natyrorë

10,2% Përbërësit organikë

Certifikuar nga COSMOS ORGANIC

PREMTIMI I PRODUKTEVE MË TË MIRA ORGANIKE "NËNË DHE FËMIJË" NË PRODUKTET NATYRORE DHE ORGANIKE LONDËR 2013.
Siguria, Dëlirësia dhe vetitë fizike të produktit janë të garantuara nga Trupi Evropian i Certifikimit të Kozmetikës Organike COSMOS-standart AISBL ICEA www.cosmos-standart.org

 


Udhëzimet e përdorimit: Përdorni sapunin në sasi të vogël në lëkurën e lagur, shkumosni duart dhe më pas shpëlani duart. Përsëriteni procedurën nëse është e nevojshme.

Përbërësit: Aqua, Lauryl Glucoside, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Water*, Sodium Coco-Sulfate, Glycerin*, Cocamidopropyl Betaine, Betula Alba Juice*, Sodium Chloride, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, BidensTripartita Flower/Leaf/Stem Extract, Saponaria Officinalis Root Extract*, Geranium SibiricumExtractWH, Achillea AsiaticaExtractWH, PiceaObovata Needle ExtractWH, PineamidopropylBetainePS, HippophaeRhamnoidesamidopropylBetaineHR, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum, Citric Acid, Benzyl Salicylate**, Limonene**

 

(*) Nga produkte bujqesore organike.
(**) Perberes natyrore te vajerave esenciale.
(WH) Ekstrakte organike nga bime te egra siberiane.
(PS) Nga vaji i pishes siberiane.


Vëllim 200ml.Relative products

Stay in touch

Secured payments

© Copyright 2021 - NATURA SIBERICA GREECE. All rights reserved.
Designed and developed by NetApps Ltd