Little Siberica Mild baby shampoo , Shampo per bebe , e pershtatshem per moshat 0+ , 250 ml.

Code: 1458E

10.63 € 7.44 €

Formula delikate e shampos eshte krijuar posacerisht per te vegjlit. Shampoja nuk irriton syte dhe hunden gjate banjes. Ekstrakti i Angelica organike mbron skalpin e ndjeshem te bebes nga faktoret e jashtem te mjedisit. Ekstrakti i Saponaria organike forcon edhe me shume shtresen mbrojtese te skalpit te femijes dhe e parandalon nga tharja.


Little Siberica Mild baby shampoo , Shampo  per bebe , e pershtatshem per moshat  0+ .

Formula delikate e shampos është krijuar posaçërisht për të vegjlit. Shampoja nuk irriton sytë dhe hundën gjatë banjës. Ekstrakti i Angelica organike mbron skalpin e ndjeshëm të bebes nga faktorët e jashtëm të mjedisit. Ekstrakti i Saponaria organike forcon edhe më shumë shtresën mbrojtëse të skalpit të fëmijës dhe e parandalon nga tharja.

 

98% Përbërës Natyrorë

10,2% Përbërësit organikë

Certifikuar nga COSMOS ORGANIC

PREMTIMI I PRODUKTEVE MË TË MIRA ORGANIKE "NËNË DHE FËMIJË" NË PRODUKTET NATYRORE DHE ORGANIKE LONDËR 2013.
Siguria, Dëlirësia dhe vetitë fizike të produktit janë të garantuara nga Trupi Evropian i Certifikimit të Kozmetikës Organike COSMOS-standart AISBL ICEA www.cosmos-standart.org


Udhëzimet e përdorimit: Vendosni një sasi të vogël shampoje në flokët e lagur. Shkumosni flokët duke i masazhuar. Shpëlani flokët me ujë. Produkti është i përshtatshëm për bebet që nga viti i parë i jetës.

Përbërësit: Aqua, Lauryl Glucoside, Angelica Archangelica Root Extract * (organic extract angelica), Cocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Saponaria Officinalis Root Extract * (organic extract soapwort), Abiessibirica Needle ExtractWH (organic extract of Siberian fir) , Achillea asiaticaExtractWH (organic extract Asian yarrow), Juniperussibirica Needle ExtractWH (organic extract Siberian juniper), PineamidopropylBetainePS, HippophaeRhamnoidesamidopropylBetaineHR, benzyl alcohol, Dehydroacetic Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum, Citric Acid, linalool **.

(*) Nga produkte bujqesore organike.
(**) Perberes natyrore te vajerave esenciale.
(WH) Ekstrakte organike nga bime te egra siberiane.
(PS) Nga vaji i pishes siberiane.


Vëllimi 250ml.Relative products

Stay in touch

Secured payments

© Copyright 2021 - NATURA SIBERICA GREECE. All rights reserved.
Designed and developed by NetApps Ltd