SAUNA & SPA Siberian Ginseng Hair Mask , Maske Mbrojtje dhe Riparim , Per te gjitha llojet e flokeve , 370 ml.

Code: 0468E

27.21 € 19.05 €

Kjo maske mbrojtese, e krijuar per floke te dobet, mbron floket intensivisht. Aftesite stabilizuese te Xhensenit Siberian riparojne floket e demtuar rende. Maska eshte e pasur me minerale dhe rigjeneron dhe mbron floket nga faktoret e demshem te mjedisit. Vaji i grurit, vaji i farave te manave te verdha dhe Pulmonaria officinalis e eger do te forcojne floket dhe do t’ju falin nje shkelqim te bukur.


SAUNA & SPA Siberian Ginseng  Hair Mask , Maske Mbrojtje dhe Riparim , Per te gjitha llojet e flokeve .

• Barëra Siberiane të egra shumë aktive.
• Formulë moderne me përmbajtje maksimale të përbërësve botanikë.
• Produkti NUK përmban: Paraben, SLS, SLES, PEG, Silikon, Bojëra Sintetike, Glikol, Vajëra Minerale.

Linja SAUNA & SPA është kijuar veçanërisht për t’u përkujdesur për lëkurën dhe flokët në sauna, ku, për shkak të rritjes të temperaturës, lëkura fillon të “marrë frymë” aktivisht, rritet ndjeshmëria dhe përshkueshmëria, hapen dhe pastrohen poret, dhe metabolizmi stimulohet aktivisht. Përbërësit aktivë natyrorë që ka çdo produkt nga SAUNA & SPA shfaqin tërësisht potencialin e tyre, dhe vajërat esencialë kanë një efekt shtesë nëpërmjet aromaterapisë.Kjo maskë mbrojtëse, e krijuar për flokë të dobët, mbron flokët intensivisht. Aftësitë stabilizuese të Xhensenit Siberian riparojnë flokët e dëmtuar rëndë. Maska është e pasur me minerale dhe rigjeneron dhe mbron flokët nga faktorët e dëmshëm të mjedisit. Vaji i grurit, vaji i farave të manave të verdha dhe Pulmonaria officinalis e egër do të forcojnë flokët dhe do t’ju falin një shkëlqim të bukur. Xhenseni siberian është i famshëm për aftësitë stabilizuese dhe për mineralet e veçanta që përmban vetëm ky lloj xhenseni. Ai vepron si një anti-oksidant i fuqishëm dhe kujdeset për skalpin, rigjeneron qelizat epidermike dhe ushqen dhe mbron strukturën e flokëve dhe parandalon dehidratimin. Vaji i grurit është i pasur me vitaminat A dhe E, aminoacide dhe acide yndyrore poli-të pangopura. Gjithë këta përbërës ngadalësojnë procesin e plakjes të flokëve dhe ju rikthejnë flokëve strukturën natyrore. Vaji i farave të manave të verdha ka aftësi antioksidante, hidraton flokët dhe i mbron nga radikalet e lira, duke ju dhënë flokëve shkëlqim. Pulmonaria officinalis përmban rutin, karoten, vitaminë C, dhe tanina – të gjithë së bashku ngopin flokët me vitamina të rëndësishme dhe mikroelementë që hidratojnë skalpin. Flokët do të forcohen dhe do të shkëlqejnë plot bukuri.

Udhëzimet e përdorimit: Pasi t’i keni larë flokët me shampo, vendoseni maskën në flokët e lagur nga rrënjët deri në majërat. Mbajeni maskën për 5-7 minuta dhe më pas shpëlani flokët tërësisht. Përdoreni maskën 2-3 herë në javë.

Përbërësit: Aqua, Cetearyl Alcohol, Bis-Cetearyl Amodimethicone, Quaternium-91, Cetrimonium Methosulfate, Cetyl Esters, Panax Gingseng Root Extract*, Avena Sativa Kernel Extract*, Althaea Officinalis Root Extract*, Triticum Vulgare Germ Oil*, Rhodiola Rosea Root ExtractWH, Crepis Sibirica ExtractWH, Sorbus Sibirica ExtractWH, Pulmonaria Officinalis Extract, Rubus Chamaemorus Seed Oil, Hippophae Rhamnoides Fruit Oil, Secale Cerele Seed Extract, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Keratin, Hydrolyzed Vegetable Protein, Hydrolyzed Rice Protein, Arctium Lappa Root Extract, Pinus Sibirica Seed Oil Polyglyceryl-6 EstersPS, Sodium Ascorbyl Phosphate, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Mica, Titanium Dioxide, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Cetrimonium Bromide, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Parfum, Citric Acid, Amyl Cinnamal, Caramel.

Vëllimi 370 ml.Relative products

Stay in touch

Secured payments

© Copyright 2020 - NATURA SIBERICA GREECE. All rights reserved.
Designed and developed by NetApps Ltd