Copenhagen Artic Rose Repair hair mask , Maske rigjeneruese per floket , per floke te thate dhe te demtuar , 200 ml.

Code: 6484E

16.80 € 11.76 €

Maska rigjeneruese “Arctic Rose” ndihmon ne paskesimin e thatesise dhe rregullon demtimet e flokeve, duke iu kthyer atyre shendetin natyror, shkelqimin dhe bukurine. Trendafili i njom floket, i ben me te lemuara dhe me te lehta per t’u krehur dhe stiluar.


Copenhagen Artic Rose Repair hair mask , Maske rigjeneruese per floket , per floke te thate dhe te demtuar .

Maska rigjeneruese “Arctic Rose” ndihmon në paskësimin e thatësisë dhe rregullon dëmtimet e flokëve, duke iu kthyer atyre shëndetin natyror, shkëlqimin dhe bukurinë. Trëndafili i njom flokët, i bën më të lëmuara dhe më të lehta për t’u krehur dhe stiluar. Mjedra e Arktikut i ushqen flokët me vitamina dhe mikroelementë. Proteinat hidrolize orizore janë të pasura me aminoacide, vitamina B, PP K, dhe E si dhe kripëra minerale, që i forcojnë flokët dhe nuk i lejojnë të këputen dhe as të digjen në majë. Pantenoli i mbështjell flokët, duke krijuar një pengesë mbrojtëse që nuk lejon humbjen e lagështisë dhe as ndikimin e faktorëve të dëmshëm të mjedisit. Algat e detit të ishujve Faroe janë të pasura me vitaminat A, B1, B2, B6, B12, C, E, si dhe me mikroelementë dhe me jod, dhe bëjnë të mundur që shendeti i flokëve të përmirësohet   gjë që duket në gjithë gjatësinë e flokëve si dhe shkëlqimin dhe rrezatimin e tyre të natyrshëm. Barërat e egra siberiane përmbajnë vitamina, saponina, fitoncide dhe tanina, tërësia e të cilave bën që flokët të ushqehen dhe të ruajnë lagështinë në të gjithë gjatësinë e tyre, duke qenë gjithmonë të lëmuar dhe të mëndafshtë.

Udhëzimet e përdorimit: Vendoseni maskën në flokë të lagur nga rrënjët deri në majërat e flokëve pasi të keni larë flokët me shampo. Mbajeni maskën për 5-7 minuta dhe më pas shpëlani mirë flokët. Përdoreni maskën 2-3 herë në javë.

Përbërësit: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Cocos Nucifera Oil, Behentrimonium Chloride, Panthenol, Glyceryl Stearate, Bis-CetearylAmodimethicone, Cetrimonium Chloride, Lauryl Glucoside, Tocopheryl Acetate, Silicone Quaternium-18, Trideceth-6, Trideceth-12, Alaria Esculenta Extract**, Hydrolyzed Rice Protein, RubusArticus Fruit Water, Phospholipids, Glycine Soja Oil, Glycolipids, Glycine Soya Sterols, Rosa Damascena Flower Water*, RhodiolaRosea Root ExtractWH, SorbusSibiricaExtractWH, JuniperusSibirica Needle ExtractWH, CetrariaNivalisExtractWH, Pinus Sibirica Needle ExtractWH, HesperisSibiricaExtractWH, AgrostisSibiricaExtractWH, Hydroxyethylcellulose, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Parfum, Citric Acid, Citronellol.

(*) – Nga produkte bujqësore organike .
(WH) – Ekstrakte organike nga bimë të egra siberiane .
(**) – Alga deti të egra nga ishujt Faroe .

Vëllimi 200ml.Relative products

Stay in touch

Secured payments

© Copyright 2020 - NATURA SIBERICA GREECE. All rights reserved.
Designed and developed by NetApps Ltd