Copenhagen White Cedar hair mask , maske per floke me volum , per te gjitha llojet e flokeve , 200ml.

Code: 6491E

16.80 € 11.76 €

Maska me baze kedri te bardhe ndihmon qe floket te ushqehen dhe te forcohen, duke ju falur atyre elasticitet, volum dhe fryrje, njekohesisht duke larguar elektricitetin statik dhe duke lehtesuar edhe procesin e krehjes.


Copenhagen White Cedar hair mask , maske per floke me volum , per te gjitha llojet e flokeve .

Maska me bazë kedri të bardhë ndihmon që flokët të ushqehen dhe të forcohen, duke ju falur atyre elasticitet, volum dhe fryrje, njëkohësisht duke larguar elektricitetin statik dhe duke lehtësuar edhe procesin e krehjes. Kedri i bardhë përmban Vitaminën A, aminoacide dhe mikroelementë që janë shumë të rëndësishëm për flokë të fortë dhe të shëndetshëm dhe që intensifikojnë procesin e rigjenerimit duke ju falur flokëve energji dhe shkëlqim. Fijet e lirit përmbajnë vitaminat A, B, dhe E si dhe acide yndyrore të pangopura, duke mundësuar që flokët ta ruajnë lagështinë nga rrënja deri në majë. Keratina e hidrolizuar ndihmon në përmirësimin e strukturës së flokut dhe i fal flokëve elasticitet. Proteinat e hidrolizuara të grurit dhe komplekset aminoacide ndihmojnë në rigjenerimin e strukturës së flokëve dhe në ruajtjen e volumit të dëshiruar. Algat e detit të ishujve Faroe janë të pasura me vitaminat A, B1, B2, B6, B12, C, E, si dhe me mikroelementë dhe me jod, dhe bëjnë të mundur që shendeti i flokëve të përmirësohet  gjë që duket në gjithë gjatësinë e flokëve si dhe shkëlqimin dhe rrezatimin e tyre të natyrshëm. Barërat e egra siberiane përmbajnë vitamina, saponina, fitoncide dhe tanina, tërësia e të cilave bën që flokët të ushqehen dhe të ruajnë lagështinë në të gjithë gjatësinë e tyre, duke qenë gjithmonë të lëmuar dhe të mëndafshtë.

Udhëzimet e përdorimit: Vendoseni maskën në flokë të lagur nga rrënjët deri në majërat e flokëve pasi të keni larë flokët me shampo. Mbajeni maskën për 5-7 minuta dhe më pas shpëlani mirë flokët. Përdoreni maskën 2-3 herë në javë.

Përbërësit: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Behentrimonium Chloride, Glyceryl Stearate, Isopropyl Palmitate, Cetrimonium Chloride, Silicone Quaternium-18, Trideceth-6, Trideceth-12, Lauryl Glucoside,  Alaria Esculenta Extract**, LinumUsitatissimum Seed Oil*, Pinus Sibirica Seed Oil, ThujaOccidentalis Extract*, RhodiolaRosea Root ExtractWH, SorbusSibiricaExtractWH, JuniperusSibirica Needle ExtractWH, CetrariaNivalisExtractWH, Pinus Sibirica Needle ExtractWH,  HesperisSibiricaExtractWH, AgrostisSibiricaExtractWH, Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Keratin, Sodium PCA, Sodium Lactate, Arginine, Aspartic Acid, PCA, Glycine, Alanine, Serine, Valine, Proline, Threonine, Isoleucine, Histidine, Phenylalanine, Hydroxyethylcellulose, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Parfum, Citric Acid.

(*) – Nga produkte bujqësore organike .
(WH) – Ekstrakte organike nga bimë të egra siberiane .
(**) – Alga deti të egra nga ishujt Faroe .

Vëllimi 200ml.Relative products

Stay in touch

Secured payments

© Copyright 2020 - NATURA SIBERICA GREECE. All rights reserved.
Designed and developed by NetApps Ltd