Copenhagen Frozen Berries hair mask , vitamin maske e flokeve , per floke te yndryrshem , 200ml.

Code: 6507E

16.80 € 11.76 €

Maska me vitamina “Manaferra te ngrira” eshte krijuar vecanerisht per floke te yndryrshem. Ajo ndihmon ne ushqyerjen dhe ngopjen e flokeve me vitamina dhe ne pakesimin e aktivitetit qe prodhon sekretimin e tepert te yndyrnes .


Copenhagen Frozen Berries hair mask ,  vitamin maske e flokeve , për flokë të yndryrshëm .

Maska me vitamina “Manaferra të ngrira” është krijuar veçanërisht për flokë të yndryrshëm. Ajo ndihmon në ushqyerjen dhe ngopjen e flokëve me vitamina dhe në pakësimin e aktivitetit që prodhon sekretimin e tepërt të yndyrnës. Pas përdorimit të kësaj maske, flokët fitojnë një shkëlqim që rrezaton freski dhe shëndet, madje edhe krehja e flokëve bëhet më e lehtë. Manaferrat janë një burim i pasur me vitaminat A, B1, B2, antioksidantë si dhe acide yndyrore të pangopura që e njomin flokun duke e ushqyer dhe i falin gjallëri dhe bukuri të natyrshme. Manaferrat përmbajnë edhe acide organike, agjentë për nxirje si dhe vitaminat A dhe E që mundësojnë rikthimin e ekuilibrit natyror të skalpit. Vitamina B kompleks ndihmon në rindërtimin e strukturës së flokëve nga rrënjët në majrat, duke ruajtur pastërtinë e flokëve. Pantenoli krijon një pengesë, duke mos lejuar që flokët ta humbasin lagështinë dhe as të dëmtohen nga rrezet e diellit. Vitamina E është një antioksidant i fuqishëm, që rigjeneron flokët dhe i bën më të lëmuar dhe më elastikë. Algat e detit të ishujve Faroe janë të pasura me vitaminat A, B1, B2, B6, B12, C, E, si dhe me mikroelementë dhe me jod, dhe bëjnë të mundur që shendeti i flokëve të përmirësohet   gjë që duket në gjithë gjatësinë e flokëve si dhe shkëlqimin dhe rrezatimin e tyre të natyrshëm. Barërat e egra siberiane përmbajnë vitamina, saponina, fitoncide dhe tanina, tërësia e të cilave bën që flokët të ushqehen dhe të ruajnë lagështinë në të gjithë gjatësinë e tyre, duke qenë gjithmonë të lëmuar dhe të mëndafshtë

Udhëzimet e përdorimit: Vendoseni maskën në flokë të lagur nga rrënjët deri në majërat e flokëve pasi të keni larë flokët me shampo. Mbajeni maskën për 5-7 minuta dhe më pas shpëlani mirë flokët. Përdoreni maskën 2-3 herë në javë.   

Përbërësit: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Behentrimonium Chloride, Glyceryl Stearate, Bis-CetearylAmodimethicone, Cetrimonium Chloride, Panthenol, Phenyl Trimethicone, Lauryl Glucoside, Tocopheryl Acetate, Alaria Esculenta Extract**, RubusArticus Fruit Water, RhodiolaRosea Root ExtractWH, SorbusSibiricaExtractWH, JuniperusSibirica Needle ExtractWH, CetrariaNivalisExtractWH, Pinus Sibirica Needle ExtractWH,  HesperisSibiricaExtractWH, AgrostisSibiricaExtractWH, Vaccinium Macrocarpon  Fruit Extract, RubusChamaemorus Fruit Extract, Biotin, Folic Acid, Cyanocobalamin, Niacinamide, Pantothenic Acid, Pyridoxine, Riboflavin, Thiamine, Yeast Polypeptides, Hydroxyethylcellulose, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Parfum, Citric Acid.

(*) – Nga produkte bujqësore organike .
(WH) – Ekstrakte organike nga bimë të egra siberiane .
(**) – Alga deti të egra nga ishujt Faroe .


Vëllimi 200 ml.Relative products

Stay in touch

Secured payments

© Copyright 2020 - NATURA SIBERICA GREECE. All rights reserved.
Designed and developed by NetApps Ltd