Copenhagen Caviar de Russie Face serum , Serum per fytyren per ngadalesimin e plakjes , e pershtatshme per te gjitha llojet e lekures , e pershtatshem per moshat 35-40+ , 30 ml.

Code: 6606E

34.27 € 23.99 €

Ky serum fytyre e ben fytyren me te lemuar dhe i fal asaj shkelqim, duke pakesuar thellesine e rrudhave.


Copenhagen Caviar de Russie Face serum , Serum per fytyren per ngadalesimin e plakjes , e pershtatshme per te gjitha llojet e lekures , e pershtatshem per moshat 35-40+.

Ky serum fytyre e bën fytyrën më të lëmuar dhe i fal asaj shkëlqim, duke pakësuar thellësinë e rrudhave. Ekstrakti i havjarit të zi, i njohur për aftësitë e veçanta ripërtëritëse, është i pasur me proteina, minerale dhe vitamina dhe arrin me sukses të ngadalësojë procesin e plakjes duke aktivizuar ripërtëritjen e lëkurës dhe prodhimin e kolagjenit. Acidet hialuronike me bazë molekulare të ulët dhe të lartë njomin lëkurën dhe i rikthejnë lëkurës aftësinë për ta ruajtur lagështinë, duke siguruar një efekt lifting dhe duke rritur ndjeshëm elasticitetin. Kompleksi i peptideve active ndihmon në funksionimin e duhur të kolagjenit. Kompleksi i aminoacideve e bën lëkurën më të butë dhe më të lëmuar. Barërat e egra siberiane përmbajnë vitamina, saponina, fitoncide dhe tanina ofrojnë një efekt qetësues, duke bërë që lëkura të jetë gjithmonë e lëmuar dhe e mëndafshtë. Algat e detit të ishujve Faroe janë të pasura me vitaminat A, B1, B2, B6, B12, C, E, si dhe me mikroelementë dhe me jod, dhe bëjnë të mundur që lëkura të pastrohet në thellësi si dhe të rivendoset ekuilibri optimal i ujit dhe që lëkura të ngopet me minerale. Rezultati është një lëkurë më elastike dhe e tonifikuar.

Udhëzimet e përdorimit: Vendoseni serumin në mëngjes dhe në mbrëmje në një fytyrë të pastër, duke shmangur pjesën e syve dhe buzëve.  

Përbërësit: Aqua, Glycerin, Panthenol, Sodium Hyalyronate, Caviar Extract, Decyl Glucoside, Sodium Cocoyl Glutamate, Palmitoyl Tripeptide-5, Dipeptide Diaminobutyroyl Benzylamide Diacetate, RubusArticus Fruit Water, Alaria Esculenta Extract**, RhodiolaRosea Root ExtractWH, SorbusSibiricaExtractWH, JuniperusSibirica Needle ExtractWH, CetrariaNivalisExtractWH, Pinus Sibirica Needle ExtractWH, HesperisSibiricaExtractWH, AgrostisSibiricaExtractWH,  Sodium PCA, Sodium Lactate, Arginine, Aspartic Acid, PCA, Glycine, Alanine, Serine, Valine, Proline, Threonine, Isoleucine, Histidine, Phenylalanine, Benzyl Alcohol, Sodium Carbomer, Ethylhexyl- glycerin, Parfum, CI 77499, CI 77019, CI 77891.

(*) – Nga produkte bujqësore organike .
(WH) – Ekstrakte organike nga bimë të egra siberiane .
(**) – Alga deti të egra nga ishujt Faroe .

Vëllimi 30 ml.   Relative products

Stay in touch

Secured payments

© Copyright 2022 - NATURA SIBERICA GREECE. All rights reserved.
Designed and developed by NetApps Ltd