Fresh Spa Imperial Caviar face mask -30C Cold , Maske fytyre e ftohte ,e pershtatshme per te gjitha llojet e lekures , e pershtatshem per moshat 28- 30+, 50 ml.

Code: 4534E

31.90 € 22.33 €

Kjo Maske Fytyre e Ftohte parandalon plakjen e hershme te lekures, e zbut dhe e tonifikon lekuren, siguron nje efekt lifting dhe formon konture ovale ne fytyre. Maska hidraton lekuren ne thellesi dhe rifreskon lekuren e lodhur.


Produktet e linjës IMPERIAL CAVIAR (Havjar Perandorak), bazuar në ekstraktin e havjarit të zi dhe barërat e egra siberiane, janë krijuar për t’ju ofruar çdo ditë përkujdesje të jashtëzakonshme, për t’ju rinuar dhe për t’i dhënë energji dhe jetë lëkurës dhe flokëve tuaj.   

Fresh Spa Imperial Caviar face mask -30C Cold ,  Maske fytyre e ftohte ,e pershtatshme per te gjitha llojet e lekures , e pershtatshem per moshat  28- 30+.

Kjo Maskë Fytyre e Ftohtë parandalon plakjen e hershme të lëkurës, e zbut dhe e tonifikon lëkurën, siguron një efekt lifting dhe formon konture ovale në fytyrë. Maska hidraton lëkurën në thellësi dhe rifreskon lëkurën e lodhur.  EKSTRAKTI I HAVJARIT TË ZI është një burim i shkëlqyer proteinash, aminoacidesh, mineralesh dhe vitaminash. Kremi arrin të depërtojë në thellësi të lëkurës, rigjeneron lëkurën, rrit ndjeshëm nivelin e kolagjenit dhe elasticitetin e lëkurës. Antioksidantët ofrojnë një mbrojtje të fortë. Rezultati është një lëkurë më e butë, më e re dhe më energjike. VAJI ORGANIK I MENTES ka efekt të fuqishëm tonifikues dhe aftësi të ndjeshme hidratuese. EKSTRAKTI ORGANIK I SNOW CLADONIA [Lat. Cladonia] rigjeneron në mënyrë aktive lëkurën dhe ndihmon në ngadalësimin e procesit të plakjes.

Udhëzimet e përdorimit: Vendoseni maskën në lëkurën e pastër të fytyrës dhe të qafës. Shmangni përdorimin e maskës në zonën e syve. Pas 10-15 minutash, shpëlajeni fytyrën dhe qafën me ujë të ngrohtë. Përdoreni maskën 1-2 herë në javë. Mbajeni maskën në frigorifer dhe përdoreni në gjendje të ftohtë për një efekt më të mirë skalitës.

Përbërësit: Aqua, Dicaprylyl Ether, Octyldodecanol, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Glycerin, Galactoarabinan,  Cocoglycerides, Menthyl Lactate, Pinus Sibirica Seed Oil Polyglyceryl-6 EstersPS, Glyceryl Linoleate, Glyceryl Oleate, Glyceryl Linolenate, Caviar Extract,  Cetearyl Glucoside, CetrariaNivalisExtractWH, HippophaeRhamnoidesamidopropylBetaineHR, Mentha Piperita Leaf Extract*, RhodiolaRosea Root ExtractWH, SorbusSibiricaExtractWH , Panax Ginseng Root Extract*, Sodium Stearoyl Glutamate, Tocopheryl Acetate, Sodium Polyacrylate, Sodium Hyaluronate, Mentha Piperita Oil, Parfum, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol, Ethylhexylglycerin, Sodium Benzoate,
Potassium Sorbate, Citric Acid, CI 42051.


((*) Nga produkte bujqesore organike.
(**) Perberes natyrore te vajerave esenciale.
(WH) Ekstrakte organike nga bime te egra siberiane.
(PS) Nga vaji i pishes siberiane.


Vëllimi 50ml .Relative products

Stay in touch

Secured payments

© Copyright 2021 - NATURA SIBERICA GREECE. All rights reserved.
Designed and developed by NetApps Ltd