Gzel Royal Berries hair mask , Maske Rigjenerim dhe Ushqim , per te gjithe llojet e flokeve , 120 ml.

Code: 2929E

15.64 € 10.95 €

Qe prej koherave te lashta, popujt e Siberise kane shfrytezuar cilesite e manave te egra per te qene te shendetshem dhe te bukur. Kjo maske e pasuruar me vajera natyrore nga fruta pylli te egra ushqen dhe hidraton floket dhe permireson dukshem strukturen e flokeve.


Gzel Royal Berries hair mask ,  Maske Rigjenerim dhe Ushqim , per te gjithe llojet e flokeve .

Boronicë e Kuqe Arktike, Vaji i Manave të Verdha (Lat. Rubus chamaemorus)  dhe Vaji i Manave të Veriut (Lat. Hippophae) .Që prej kohërave të lashta, popujt e Siberisë kanë shfrytëzuar cilësitë e manave të egra për të qenë të shëndetshëm dhe të bukur. Kjo maskë e pasuruar me vajëra natyrore nga fruta pylli të egra ushqen dhe hidraton flokët dhe përmirëson dukshëm strukturën e flokëve. Maska ju fal flokëve gjallëri dhe shkëlqim mahnitës. Boronica e kuqe arktike, pasuruar me vitamina dhe mikroelementë është një zgjidhje për problemin e flokëve të dobët dhe të dëmtuar. Kjo maskë ju forcon flokët, hidraton dhe ushqen në thellësi flokët, largon problemin e majërave të dëmtuara dhe ju shton shkëlqimin flokëve. Njerëzit në Siberi e kanë vlerësuar gjithmonë Manën e Verdhë, ose, siç e quajnë ata “Mana Mbretërore”, për aftësitë e saj të dobishme për shkak të vajit plot me vitamina dhe antioksidantë që forcojnë rrënjët e flokëve dhe i mbrojnë flokët nga faktorët e dëmshëm të mjedisit. Flokët do të jenë më elastikë dhe më të lëmuar. Edhe Manat e Veriut përmbajnë shumë vitamina dhe mikroelementë. Vitamina A përmirëson strukturën e flokëve, Vitamina E ushqen dhe hidraton flokët. Manat e Veriut përmbajnë 10 herë më shumë Vitaminë C se portokajtë, kështu që flokët forcohen dukshëm dhe zgjaten më shpejt.

Udhëzimet e përdorimit: Vendoseni maskën në flokët e lagur nga rrënjët në majërat pasi t’i keni larë flokët me shampo. Mbajeni maskën për 5-7 minuta dhe më pas bëni shpëlarjen. Përdoreni maskën 2-3 herë në javë.

0% Vajëra minerale      0% PEG .
0% Paraben .    
Nuk është përdorur asnjë bimë me OMGJ.

Përbërësit : Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetyl Esters, Behentrimonium Chloride, Cyclopentasiloxane, Vaccinium Macrocarpon Seed Oil, RubusChamaemorus Seed Oil, HippophaeRhamnoides Fruit Oil*, SpiraeUlmaria Extract*, Phospholipids, Glycine Soja Oil, Glycolipids, Glycine Soja Sterols, Helianthus Annuus Hybrid Oil*, OenotheraBiennis Oil*, Pinus Sibirica Seed Oil Polyglyceryl-6 EstersPS, Salvia Sclarea Oil*, Melissa Officinalis Flower/Leaf/Stem Water*, Calendula Officinalis Flower Extract*, AesculusHippocastanum Leaf Extract*, TiliaCordata Flower Water*, UrticaDioica Extract, Geranium SibiricumExtractWH,HesperisSibiricaExtractWH,PinusPumila Needle ExtractWH,NepetaSibiricaExtractWH, Pinus Sibirica Needle ExtractWH, LarixSibirica Needle ExtractWH, Silk Amino Acids, JuniperusCommunis Fruit Extract*, Bis-CetearylAmodimethicone, Ricinus Communis Seed Oil, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Dimethiconol, Polyquaternium-44, Lauryl Glucoside, Parfum, Cetrimonium Bromide, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Citric Acid, Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone.

(*) Nxjerre nga produkte bujqesore organike .
(WH) Ekstrakte organike nga bimet e egra siberiane .
(PS) Nga vaj pishe siberiane .
(HR) – Nga vaji Altai Oblepikha .


Vëllimi 120 ml.Relative products

Stay in touch

Secured payments

© Copyright 2021 - NATURA SIBERICA GREECE. All rights reserved.
Designed and developed by NetApps Ltd