Dr.Konopka's Nourishing Hair Mask , Maske per Ushqimin e Flokeve, per floke te thate dhe te demtuar , 200 ml.

Code: 8853E

7.23 € 5.06 €

Kjo maske natyrore ushqyese permban vajin herbal te flokeve me nr. 52 qe eshte i certifikuar nga BDIH, Cosmos Organic. Se bashku me ekstraktin e manave te verdha organike, perkujdeset per floket e thate dhe te demtuar dhe ju rikthen flokeve volumin dhe shkelqimin.


Dyqani i vogel i barerave i Doktor Konopka mund t’ju vije ne ndihme per cdo rast. Nga brezi ne brez, familja e Doktor Konopka ka mbledhur me kujdes dhe ka trasheguar recetat e balsameve rigjallerues dhe kremerave dhe pomadave bazuar ne barera sheruese, dhe i transmeton keto receta per brezat e ardhshem.

 

Dr.Konopka's Nourishing Hair Mask , Maske per Ushqimin e Flokeve, per floke te thate dhe te demtuar .

Baza: Vaji herbal organik i Dr.Konopka Nr. 52 dhe ekstrakti i manave te verdha organike. Per floke te thate dhe te demtuar.


Kjo maske natyrore ushqyese permban vajin herbal te flokeve me nr. 52 qe eshte i certifikuar nga BDIH, Cosmos Organic. Se bashku me ekstraktin e manave te verdha organike, perkujdeset per floket e thate dhe te demtuar dhe ju rikthen flokeve volumin dhe shkelqimin.

Udhezimet e perdorimit: Vendosni sasine e deshiruar te maskes ne floket e lagur, mbaji masken per 5-7 minuta, me pas shpelani floket me uje te bollshem.

Perberesit: Aqua, Sodium Coco-Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Glycerin, Olea Europaea Fruit Oil*, Helianthus Annuus Hybrid Oil*, RubusChamaemorus Fruit Extract*, ArganiaSpinosa Kernel Oil*, Prunus AmygdalusDulcis Oil*, Lavandula Angustifolia Oil*, Macadamia Ternifolia Seed Oil*, Citrus Limon Peel Oil*, Camellia Oleifera Seed Oil*, Citrus AurantiumDulcis Peel Oil*, Calendula Officinalis Flower Extract*, Arnica Montana Flower Extract*, Amaranthus Spinosus Seed Oil*, Coffea Arabica Seed Oil*, Rosa Canina Fruit Oil*, HippophaeRhamnoides Fruit Oil*, VitisVinifera Seed Oil*, PerseaGratissima Oil*, Tocopherol, Sodium Chloride, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum

* — perberes organike
(*) – nga produkte bujqesore organike

Shoqeria Vegan

Kerkesat per kozmetiken e certifikuar:

1. Ndalimi i perdorimit te cfaredo produkti apo perberesi nga origjina e kafsheve per prodhimin e produktit kozmetik. Ne perberjen kozmetike nuk duhet te perfshihet as qumeshti dhe as mjalti.
2. Papranueshmeria e kryerjes se eksperimenteve ne kafshet gjate testimit te produkteve kozmetike ose perberesve te tyre si pasoje e nismes se prodhuesit, nen pergjegjesine e tij, apo personave te tjere nen kontrollin e prodhuesit.
3. Nuk lejohet perdorimi i cfaredo lloj produktesh me OMGJ te cilat permbajne genet e kafsheve.

Perberesit Aktive:

Ekstrakti i Frutit te RubusChamaemorus
I pasur me vitaminen C, ushqen dhe freskon lekuren dhe floket. Lekura mbrohet nga ndikimi i demshem i temperaturave te larta dhe te uleta dhe rikthehet ne gjendje te mire. Ekstrakti eshte i pershtatshem edhe per lekure te thate, edhe per lekure te ndjeshme, sepse acidet yndyrore jo vetem hidratojne lekuren, por edhe ndihmojne ne riparimin e shtreses mbrojtese, nderkohe qe menjehere largojne ndjesine e lekures te tendosur. Vitamina E, firosterolet dhe karotenoidet ngadalesojne procesin e plakjes te lekures, nderkohe qe e mbrojne lekuren nga rrezet e demshme ultraviolet.

Vellimi 200 ml.Relative products

Stay in touch

Secured payments

© Copyright 2021 - NATURA SIBERICA GREECE. All rights reserved.
Designed and developed by NetApps Ltd