Dr.Konopka's Herbal hair oil n52 , Vaj Bimor per Floket , 30 ml .

Code: 9256E

13.76 € 9.63 €

Vaji organik i certifikuar nga Dr. Konopka rigjalleron floket, i ushqen dhe mbron floket e thate, floket e demtuar ose te lyer, dhe iu kthen flokeve gjendjen e shendetshme.


Dr.Konopka's Herbal hair oil n52 , Vaj Bimor per Floket .


Dyqani i vogel i barerave i Doktor Konopka mund t’ju vije ne ndihme per cdo rast. Nga brezi ne brez, familja e Doktor Konopka ka mbledhur me kujdes dhe ka trasheguar recetat e balsameve rigjallerues dhe kremerave dhe pomadave krijuar nga barerat me veti sheruese, dhe i transmeton keto receta nga brezi ne brez.Vaj Organik Herbal nr. 52 nga Dr. Konopka per Riparim te flokeve te thate , te lyer dhe te demtuar.

Baza: Ekstrakte dhe vajera natyrore dhe organike: xinxife, mana deti dhe livando. Per floke te thate, te lyer dhe te demtuar.


Vaji organik i certifikuar nga Dr. Konopka rigjalleron floket, i ushqen dhe mbron floket e thate, floket e demtuar ose te lyer, dhe iu kthen flokeve gjendjen e shendetshme.


*Vaji i ullirit rigjeneron strukturen e flokeve dhe ushqen rrenjet e flokeve.
*Vaji i manave te detit qeteson skalpin e ndjeshem dhe pershpejton rritjen e flokeve.
*Vaji i xinxifes redukton keputjen e flokeve.
*Vaji i livandos i ben floket te shendetshem dhe elastike.
*Vaji Jojoba mbron dhe hidraton floket.
*Avokadoja permireson strukturen e flokeve dhe stimulon rritjen e flokeve.
*Vaji i farave te rrushit ju fal serish shendet flokeve te dobet dhe pa shkelqim.
*Vaji i Arganit i shton volumin flokeve te holle dhe te dobet.
*Vaji i bajames se embel ushqen, rigjeneron dhe forcon floket.
*Vaji Macadamia hidraton dhe ushqen floket dhe perkujdeset edhe per skalpin.
*Vaji i limonit permireson strukturen e flokeve.

 


Udhezimet e perdorimit: Vendosni nje sasi te vogel vaji ne rrenjet e flokeve dhe shperndajeni vajin me nje kreher gjate gjithe gjatesise te flokeve. Mbeshtillini floket me nje peshqir, mbajeni vajin per 20-30. Me pas, lani floket me shampo.


Perberesit:Helianthus Annuus Hybrid Oil*, Olea Europaea Fruit Oil*, Argania Spinosa Kernel Oil*,Simmondsia Chinensis Seed Oil*, Prunus Amygdalus Dulcis Oil*, Lavandula Angustifolia Oil*,Macadamia Ternifolia Seed Oil*, Citrus Limon Peel Oil*, Camellia Oleifera Seed Oil*, Citrus 0Aurantium Dulcis Peel Oil*, Amaranthus Spinosus Seed Oil*, Coffea Arabica Seed Oil*, RosaCanina Fruit Oil*, Hippophae Rhamnoides Fruit Oil*, Vitis Vinifera Seed Oil*, Persea GratissimaOil*, Tocopherol, Linalool, Limonene, Coumarin, Geraniol
* — perberes organike
(*) – nga produkte bujqesore organike

Shoqeria Vegan
Kerkesat per kozmetiken e certifikuar:
1. Ndalimi i perdorimit te cfaredo produkti apo perberesi nga origjina e kafsheve per prodhimin e produktit kozmetik. Ne perberjen kozmetike nuk duhet te perfshihet as qumeshti dhe as mjalti.
2. Papranueshmeria e kryerjes se eksperimenteve ne kafshet gjate testimit te produkteve kozmetike ose perberesve te tyre si pasoje e nismes se prodhuesit, nen pergjegjesine e tij, apo personave te tjere nen kontrollin e prodhuesit.
3. Nuk lejohet perdorimi i cfaredo lloj produktesh me OMGJ te cilat permbajne genet e kafsheve.

Perberesit Aktive:


Vaji i Frutit Olea Europaea
Eshte nje antiodidant i fuqishem, i pasur me vitaminat E dhe A, dhe zgjat rinine dhe elasticitetin e lekures. gjithashtu vaji permban yndyra mono te pangopura dhe vonon ne kohe formimin e rrudhave. Vaji i ullirit zbut lekuren, parandalon plasaritjen e lekures, lufton shenjat ne lekure dhe stimulon zhdukjen e celulitit. Vaji i ullirit vepron kunder formimit te shtresave ne thonjte e bute dhe majerave te djegura dhe ushqen dhe forcon rrenjet e flokeve.


Vaj nga ArganiaSpinosa
Hidraton dhe ushqen ndjeshem floket dhe skalpin. Floket kane shkelqim dhe lekura nuk irritohet.


Vaj nga farat e SimmondsiaChinensis
Lekura hidratohet dhe zbutet ndjeshem dhe formon ne siperfaqe nje zone lipide mbrojese gjysem te depertueshme. Eshte nje vaj shume efektiv ne permbajtjen e produkteve te flokeve sepse vaji ushqen skalpin dhe floket behen te bute dhe te bindur.


Vaj nga Prunus AmygdalusDulcis
I pasuruar me bioflavonoide qe vonojne procesin e plakjes se qelizave, ky vaj stimulon efektet

tonifikuese, forcon indet e kolagjenit, largon rrudhat dhe rigjallëron lëkurën e lodhur dhe të varur. Për shkak të përmbajtjes së lartë të acidit oleik, vaji përthithet lehtë dhe shpejt nga lëkura, ndërkohë që lëkura ushqehet dhe zbutet. Vaji gjithashtu kuron lëkurën e ashpër dhe të plasur. Është një përbërës shumë i mirë për të forcuar rrënjën e flokëve, për të stimuluar rritjen e flokëve dhe për t’i falur flokëve shkëlqim dhe elasticitet. Gjithashtu vaji forcon edhe qepikët dhe i bën ata shumë të butë. 

Vaj nga Lavandula Angustifolia
Ky vaj është i domosdoshëm për trajtimin e lëkurës së ndjeshme që ka prirje të thahet. Vaji shëron me sukses plagë të lehta në trup, thembrat e plasura, buzët e plasura dhe djegiet nga rrezet e diellit. Ai përforcon rrënjët e flokëve, i forcon flokët dhe i bën me shkëlqim, zgjidh problemin e këputjes të flokëve dhe majërave të djegura. 

Vaj nga farat e Macadamia Ternifolia
Ky vaj ka veti unike hidratuese: shtresa lipide mbrojtëse e lëkurës do të përmirësohet, vaji arrin të depërtojë thellë në indet e lëkurës dhe ekuilibron nivelin e hidratimit në brendësi të qelizës. Vaji përmban fitosterole që reduktojnë shfaqjen e çngjyrosjes. Gjithashtu eleminohen edhe skuqjet e lëkurës dhe ngjyra normalizohet. Vaji lufton irritimet e lëkurës, veçanërisht në lëkurën e bebeve. Vaji trajton gjithashtu djegiet nga rrezet e diellit si dhe lëkurën e rrudhur si pasojë e motit dhe trajton morthin në lëkurë. Pas përdorimit të vajit, flokët forcohen dhe hidratohen dhe struktura e tyre është më e njëtrajtshme. Vaji ofron trajtim dhe ushqim për flokët e dëmtuar nga lyerja, dekolorimi dhe permananti.

Vaj nga Lëkura e Qitros
Stimulon përforcimin e mureve kapilare. Aroma e këndshme ju gjallëron dhe përmirëson gjendjen emocionale.

Vaj nga Fruti Rosa Canina
Në përbërje të këtij vaji ka më shumë se 15 lloje acidesh yndyrore të ngopura dhe mono-dhe-poli të pangopura që përforcojnë shtresën mbrojtëse të lëkurës dhe ndërtojnë qelizat e lëkurës. Ka në përmbajtje vitaminat C,E dhe A. Ka veti të mira ushqyese dhe hidratuese dhe vepron kundër mikrobeve. Gjithashtu, ky vaj rrit imunitetin e indeve dhe i mbron nga rrezet e dëmshme ultraviolet.  

Vaj nga Fruti i HippophaeRhamnoides
Riparon dhe mbron lëkurën e dëmtuar. Përmban vitaminat E, A dhe karotenoide që përmijrësojnë ngjyrën e lëkurës dhe veprojnë si antiosidantë. Fitosterolet vonojnë procesin e plakjes dhe përforcojnë funksionet mbrojtëse të lëkurës. 

Vaj nga Farat e VitisVinifera
Vaji ka një sërë elementësh dhe vitaminash të vlefshme (A, B, C, E dhe PP). Redukton poret dhe neutralizon ngjyrën e lëkurës, ndërkohë që ushqen dhe hidraton lëkurën. Gjithashtu vaji shmang tharjen dhe plasaritjen e lëkurës.

Vaj nga PerseaGratissima
Vaji ushqen lëkurën dhe flokët e thatë, mbron lëkurën nga faktorët e dëmshëm të mjedisit dhe ngadalëson procesin e plakjes së lëkurës. Gjithashtu vaji zbut lëkurën.

 Vëllimi  30 ml .Relative products

Stay in touch

Secured payments

© Copyright 2021 - NATURA SIBERICA GREECE. All rights reserved.
Designed and developed by NetApps Ltd