Copenhagen White Cedar hair care kit (Shampoo per Volum&Balsam per volum, 250ml, Μaske per volum, 200ml.)

Code: 5234E

33.49 € 23.44 €

Copenhagen White Cedar hair care kit (Shampoo per Volum&Balsam per volum, 250ml, Μaske per volum, 200ml)


Copenhagen White Cedar hair care kit (Shampoo për Volum&Balsam per volum, 250ml, Μaske per volum, 200ml).

 

 

Copenhagen White Cedar shampoo , Shampo për Flokë me Volum,  për të gjitha llojet e flokëve.

 

Kjo shampo për flokë me volum pastron dhe hidraton me kujdes flokët, duke rritur elasticitetin dhe volumin. Kedri i bardhë përmban vitamina, amonoacide dhe mikroelementë që I bëjnë flokët të fortë dhe të shëndetshëm. Fijet e lirit përmbajnë vitaminat A, B, dhe E si dhe acide yndyrore të pangopura, duke mundësuar që flokët të hidratohen nga rrënja deri në majë. Keratina e hidrolizuar ndihmon në përmirësimin e strukturës së flokut, duke ruajtur vëllimin e dëshiruar. Aminoacidet e mëndafshit ushqejnë flokët dhe riparojnë flokët e dëmtuar dhe të çrregullt, duke bërë që flokët të jenë më të butë dhe më të lëmuar. Algat e detit të ishujve Faroe janë të pasura me vitaminat A, B1, B2, B6, B12, C, E, si dhe me mikroelementë dhe me jod, dhe bëjnë të mundur që shendeti i flokëve të përmirësohet – gjë që duket në gjithë gjatësinë e flokëve si dhe shkëlqimin dhe rrezatimin e tyre të natyrshëm. Barërat e egra siberiane përmbajnë vitamina, saponina, fitoncide dhe tanina, tërësia e të cilave bën që flokët të ushqehen dhe të ruajnë lagështinë në të gjithë gjatësinë e tyre, duke qenë gjithmonë të lëmuar dhe të mëndafshtë.

 

Udhëzimet e përdorimit: Vendoseni shampon në floëtë lagur, masazhoni flokët sa të shkumosen dhe më pas shpëlani flokët me ujë të ngrohtë të bollshëm. Përsëriteni procesin nëse është e nevojshme. 

Përbërësit: Aqua, Sodium Coco-Sulfate, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Hydrolyzed Keratin, Silk Amino Acids, Alaria Esculenta Extract**, Pinus Sibirica Seed Oil, Thuja Occidentalis Extract*, Linum Usitatissimum Seed Oil*, Rhodiola Rosea Root ExtractWH, Pinus Pumila Needle ExtractWH, Cetraria Nivalis ExtractWH, Sorbus Sibirica ExtractWH, Juniperus Sibirica Needle ExtractWH, Hesperis Sibirica ExtractWH, Agrostis Sibirica ExtractWH, Stearyl Citrate, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Sodium Chloride, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Polyquaternium-44, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum, CI 42090, CI 19140.

 

Copenhagen White Cedar conditioner , Balsam per floke me volum , per te gjitha llojet e flokeve .

Balsami prej kedrit të bardhë kujdeset për flokët tuaj duke ju dhënë atyre volum. Flokët do të shkelqejnë dhe do të krihen lehtësisht. Vitaminat, amonoacidet dhe mikroelementët që janë në thelb të përbërjes së këtij balsami ju sigurojnë edhe më shumë kujdes për bukurinë e flokëve tuaj. Fijet e lirit përmbajnë vitaminat A, B, dhe E si dhe acide yndyrore të pangopura, duke mundësuar që flokët ta ruajnë lagështinë nga rrënja deri në majë. Keratina e hidrolizuar ndihmon në përmirësimin e strukturës së flokut, duke ruajtur vëllimin e dëshiruar. Aminoacidet e mëndafshit ushqejnë flokët dhe riparojnë flokët e dëmtuar dhe të çrregullt, duke bërë që flokët të jenë më të butë dhe më të lëmuar. Algat e detit të ishujve Faroe janë të pasura me vitaminat A, B1, B2, B6, B12, C, E, si dhe me mikroelementë dhe me jod, dhe bëjnë të mundur që shendeti i flokëve të përmirësohet  gjë që duket në gjithë gjatësinë e flokëve si dhe shkëlqimin dhe rrezatimin e tyre të natyrshëm. Barërat e egra siberiane përmbajnë vitamina, saponina, fitoncide dhe tanina, tërësia e të cilave bën që flokët të ushqehen dhe të ruajnë lagështinë në të gjithë gjatësinë e tyre, duke qenë gjithmonë të lëmuar dhe të mëndafshtë.

Udhëzimet e përdorimit: Pasi të lani flokët me shampo, vendosni një sasi të vogël balsami në flokët e lagur dhe të pastër. Shpërndajeni në mënyrë të njëtrajtshme nga rrënjët deri në majat e flokëve, mbajeni per 3-4 minuta dhe pastaj shpëlani flokët.

Përbërësit: Ingredients: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Behentrimonium Chloride, Glyceryl Stearate, Polyquaternium-37, Cetrimonium Chloride, Hydrolyzed Keratin, Silk Amino Acids, Alaria Esculenta Extract**, Pinus Sibirica Seed Oil, ThujaOccidentalis Extract*, LinumUsitatissimum Seed Oil*, RhodiolaRosea Root ExtractWH, Pinus Pumila Needle ExtractWH, CetrariaNivalisExtractWH, SorbusSibiricaExtractWH, JuniperusSibirica Needle ExtractWH, HesperisSibiricaExtractWH, AgrostisSibiricaExtractWH, Lauryl Glucoside, Bis-CetearylAmodimethicone, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Cetrimonium Bromide, Parfum, CI 42090, CI 19140.

 

Copenhagen White Cedar hair mask , maske per floke me volum , per te gjitha llojet e flokeve .

Maska me bazë kedri të bardhë ndihmon që flokët të ushqehen dhe të forcohen, duke ju falur atyre elasticitet, volum dhe fryrje, njëkohësisht duke larguar elektricitetin statik dhe duke lehtësuar edhe procesin e krehjes. Kedri i bardhë përmban Vitaminën A, aminoacide dhe mikroelementë që janë shumë të rëndësishëm për flokë të fortë dhe të shëndetshëm dhe që intensifikojnë procesin e rigjenerimit duke ju falur flokëve energji dhe shkëlqim. Fijet e lirit përmbajnë vitaminat A, B, dhe E si dhe acide yndyrore të pangopura, duke mundësuar që flokët ta ruajnë lagështinë nga rrënja deri në majë. Keratina e hidrolizuar ndihmon në përmirësimin e strukturës së flokut dhe i fal flokëve elasticitet. Proteinat e hidrolizuara të grurit dhe komplekset aminoacide ndihmojnë në rigjenerimin e strukturës së flokëve dhe në ruajtjen e volumit të dëshiruar. Algat e detit të ishujve Faroe janë të pasura me vitaminat A, B1, B2, B6, B12, C, E, si dhe me mikroelementë dhe me jod, dhe bëjnë të mundur që shendeti i flokëve të përmirësohet  gjë që duket në gjithë gjatësinë e flokëve si dhe shkëlqimin dhe rrezatimin e tyre të natyrshëm. Barërat e egra siberiane përmbajnë vitamina, saponina, fitoncide dhe tanina, tërësia e të cilave bën që flokët të ushqehen dhe të ruajnë lagështinë në të gjithë gjatësinë e tyre, duke qenë gjithmonë të lëmuar dhe të mëndafshtë.

Udhëzimet e përdorimit: Vendoseni maskën në flokë të lagur nga rrënjët deri në majërat e flokëve pasi të keni larë flokët me shampo. Mbajeni maskën për 5-7 minuta dhe më pas shpëlani mirë flokët. Përdoreni maskën 2-3 herë në javë.

Përbërësit: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Behentrimonium Chloride, Glyceryl Stearate, Isopropyl Palmitate, Cetrimonium Chloride, Silicone Quaternium-18, Trideceth-6, Trideceth-12, Lauryl Glucoside,  Alaria Esculenta Extract**, LinumUsitatissimum Seed Oil*, Pinus Sibirica Seed Oil, ThujaOccidentalis Extract*, RhodiolaRosea Root ExtractWH, SorbusSibiricaExtractWH, JuniperusSibirica Needle ExtractWH, CetrariaNivalisExtractWH, Pinus Sibirica Needle ExtractWH,  HesperisSibiricaExtractWH, AgrostisSibiricaExtractWH, Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Keratin, Sodium PCA, Sodium Lactate, Arginine, Aspartic Acid, PCA, Glycine, Alanine, Serine, Valine, Proline, Threonine, Isoleucine, Histidine, Phenylalanine, Hydroxyethylcellulose, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Parfum, Citric Acid.Relative products

Stay in touch

Secured payments

© Copyright 2021 - NATURA SIBERICA GREECE. All rights reserved.
Designed and developed by NetApps Ltd