Toothpaste «Arctic Protection» , Paste dhenbesh natyrore , per dhembet e ndjeshem , 100gr.

Code: 1309E

7.14 € 5.00 €

Kjo paste dhembesh delikate eshte krijuar posacerisht per te siguruar mbrojtje te fuqishme dhe perkujdesje delikate per dhembet e ndjeshem. Formula e saj e lehte permban kalcium aktiv, ekstrakte te mjedres arktike, ekstrakte te snow cladonias te eger dhe vaj organik oblifik qe i pastron dhembet pa demtuar smaltin, redukton pllaken bakteriale dhe i ben dhembet me te forte, duke i falur freski te natyrshme gojes suaj .


Toothpaste «Arctic Protection» , Paste dhenbesh natyrore , per dhembet e ndjeshem .

JU NDIHMON TE KENI DHEMBE TE PASTER DHE KUJDSET VECANERISHT PER DHEMBET E NDJESHEM.


- Bazuar ne bimet e egra siberiane dhe bimet organike .
- Nuk permban SLS, Paraben dhe floride.
- Mbron dhembet e ndjeshem per nje kohe te gjate .

Kjo paste dhembesh delikate eshte krijuar posacerisht per te siguruar mbrojtje te fuqishme dhe perkujdesje delikate per dhembet e ndjeshem. Formula e saj e lehte permban kalcium aktiv, ekstrakte te mjedres arktike, ekstrakte te snow cladonias te eger dhe vaj organik oblifik qe i pastron dhembet pa demtuar smaltin, redukton pllaken bakteriale dhe i ben dhembet me te forte, duke i falur freski te natyrshme gojes suaj.

Udhezimet e perdorimit: Vendosni nje sasi te vogel nga pasta e dhembeve ne furce. Pastroni dhembet teresisht pas cdo vafti ose te pakten dy here ne dite. Mos e gelltisni pasten e dhembeve. Produkti nuk eshte i pershtatshem per t’u perdorur nga femijet.

Perberesit: Aqua with infusions of: Cetraria Nivalis ExtractWH; Cortusa Sibirica ExtractWH, Agrostis Sibirica ExtractWH, Pulmonaria Officinalis Extract, Echinacea Purpurea Extract, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract*, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract*, Rubus Arcticus Fruit Extract, Oxalis Acetosella Extract; Glycerin, Silica, Potassium Citrate, Sodium Coco-Sulfate, Hippophae Rhamnoides Fruit Oil*, Xanthan Gum, Pineamidopropyl BetainePS, Hippophaehamnoidesamidopropyl BetaineHR, Sodium Cocoyl Glutamate, Sodium Saccharin, Aroma, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Sodium Citrate, CI 77891, Limonene.

(*) Nxjerre nga produkte bujqesore organike .
(WH) Ekstrakte organike nga bimet e egra siberiane .
(PS) Nga vaj pishe siberiane .
(HR) – Nga vaji Altai Oblepikha .


Vellim 100 gr.Relative products

Stay in touch

Secured payments

© Copyright 2021 - NATURA SIBERICA GREECE. All rights reserved.
Designed and developed by NetApps Ltd