Toothpaste «Kamchatkan mineral» , Paste dhenbesh natyrore , per dhembe te bardhe natyrore , 100 gr.

Code: 1279E

7.14 € 5.00 €

Per dhembe te bardhe te natyrshem si dhe per misherat e dhembeve sa me te shendetshme perdorni kete paste dhembesh me veprim te trefishte. Nje kombimim i paperseritshem i ujerave termale te Kamcatkes, kalciumit aktiv, ekstrakteve te perles, ekstraktit te rodiolaroseas te eger, xhensenit organik dhe algave te egra do te mundesoje qe dhembet dhe mishrat e dhembeve te jene te mbrojur. Perkujdesja e vecante qe ofron ky kombinim perberesish do te forcoje smaltin e dhembeve dhe do t’i jape gojes nje arome te fresket menteje.


Natural Siberian Toothpaste «Kamchatkan Mineral» Paste dhembesh natyrore.

FUQIA E EGER E SIBERISE NA NDIHMON TE RUAJME SHENDETIN E DHEMBEVE DHE MISHRAVE TE DHEMBEVE

- Bazuar ne barera te egra siberiane dhe bime organike .
- Nuk permban SLS, Paraben dhe floride .
- Buzeqeshje e bardhe si debora qe mbulon gadishullin Kamcatka ne lindjen e larget ne Rusi .

Per dhembe te bardhe te natyrshem si dhe per misherat e dhembeve sa me te shendetshme perdorni kete paste dhembesh me veprim te trefishte. Nje kombimim i paperseritshem i ujerave termale te Kamcatkes, kalciumit aktiv, ekstrakteve te perles, ekstraktit te rodiola roseas te eger, xhensenit organik dhe algave te egra do te mundesoje qe dhembet dhe mishrat e dhembeve te jene te mbrojur. Perkujdesja e vecante qe ofron ky kombinim perberesish do te forcoje smaltin e dhembeve dhe do t’i jape gojes nje arome te fresket menteje.

Udhezimet e perdorimit: Vendosni nje sasi te vogel nga pasta e dhembeve ne furce. Pastroni dhembet teresisht pas cdo vafti ose te pakten dy here ne dite. Mos e gelltisni pasten e dhembeve. Produkti nuk eshte i pershtatshem per t’u perdorur nga femijet.

Perberesit: Aqua, Hydrated Silica, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Glycerin, Achillea Asiatica Flower / Leaf / Stem Extract (WH), Hippophae Rhamnoides Fruit Oil (*), Chamomilla recutita Flower Water (*), Rhodiola Rosea Root Extract (WH), Flavocetraria nivalis Extract (WH), Agrostis stoloniferan ExtractWH, Bambusa arundinacea Stem Extract (*), Betula Alba Juice (*), mentha piperita Leaf Water (*), Maris Sal, Disodium Rutinyl Disulfate, Papain, Calcium Glycerophosphati, Cocamidopropyl Betaine, Cellulose Gum , Xanthan Gum, Pineamidopropyl Betaine (PS), Hippophae Rhamnoidesamidopropyl Betaine (HR), Charcoal Powder, Aroma, Sodium saccharine, PVP, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium sorbate, Limonene, Geraniol.

(*) Nxjerre nga produkte bujqesore organike .
(WH) Ekstrakte organike nga bimet e egra siberiane .
(PS) Nga vaj pishe siberiane .
(HR) – Nga vaji Altai Oblepikha .


Vellim 100 gr.Relative products

Stay in touch

Secured payments

© Copyright 2021 - NATURA SIBERICA GREECE. All rights reserved.
Designed and developed by NetApps Ltd