Copenhagen, Caviar de Russie face soap , Sapun fytyre per pastrim ne thellesi dhe per ngadalesimin e plakjes ,e pershtatshme per te gjitha llojet e lekures , e pershtatshem per moshat 25+ , 175 ml.

Code: 6644E

25.56 € 17.89 €

Kjo shkume delikate per fytyren e pastron lekuren, ben hapjen e qelizave te lekures, largon butesisht papastertite dhe tualetin, duke zbutur dhe njomur lekuren.


Copenhagen, Caviar de Russie face soap ,  Sapun fytyre per pastrim ne thellesi dhe per ngadalesimin e plakjes ,e  pershtatshme per te gjitha llojet e lekures , e përshtatshëm për moshat 25+ .

Kjo shkumë delikate për fytyrën e pastron lëkurën, bën hapjen e qelizave të lëkurës, largon butësisht papastërtitë dhe tualetin, duke zbutur dhe njomur lëkurën. Ekstrakti i havjarit të zi, i njohur për aftësitë e veçanta ripërtëritëse, është i pasur me proteina, minerale dhe vitamina dhe arrin me sukses të ngadalësojë procesin e plakjes duke aktivizuar ripërtëritjen e lëkurës dhe prodhimin e kolagjenit. Acidet AHA e njomin dhe e tonifikojnë lëkurën, ndihmojnë në ripërtëritjen e lëkurës, duke e bërë lëkurën më të lëmuar dhe më të butë. Barërat e egra siberiane përmbajnë vitamina, saponina, fitoncide dhe tanina ofrojnë një efekt qetësues, duke bërë që lëkura të jetë gjithmonë e lëmuar dhe e mëndafshtë. Algat e detit të ishujve Faroe janë të pasura me vitaminat A, B1, B2, B6, B12, C, E, si dhe me mikroelementë dhe me jod, dhe bëjnë të mundur që lëkura të pastrohet në thellësi si dhe të rivendoset ekuilibri optimal i ujit dhe që lëkura të ngopet me minerale. Rezultati është një lëkurë më elastike dhe e tonifikuar.

Udhëzimet e përdorimit: Masazhoni butësisht një sasi të vogël të shkumës në lëkurë të lagur, duke shmangur pjesën e syve. Shpëlani fytyrën me ujë të pastër e të ngrohtë.

Përbërësit: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Сoco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Glycolic Acid, Citric Acid, Lactic Acid, Caviar Extract, PineamidopropylBetainePS, HippophaeRhamnoidesamidopropylBetaineHR, Panthenol,  RubusArticus Fruit Water, Alaria Esculenta Extract**, RhodiolaRosea Root ExtractWH, SorbusSibiricaExtractWH, JuniperusSibirica Needle ExtractWH, CetrariaNivalisExtractWH, Pinus Sibirica Needle ExtractWH, Benzyl Alcohol, Sorbic   Acid,  Benzoic   Acid,   Parfum,   CI 28440, CI 42051.

(*) – Nga produkte bujqësore organike .
(WH) – Ekstrakte organike nga bimë të egra siberiane .
(**) – Alga deti të egra nga ishujt Faroe .

Vëllimi 175 ml.Relative products

Stay in touch

Secured payments

© Copyright 2022 - NATURA SIBERICA GREECE. All rights reserved.
Designed and developed by NetApps Ltd