SAUNA & SPA Cedar Body Peeling Salt , Kripe Peeling per Trupin , Per Detoksifikim , 370 ml.

Code: 0567E

31.27 € 21.89 €

Do te ndjeni vete se si lekura juaj do te rigjenerohet nepermjet fuqise dhe energjise se barerave siberiane. Kripa Peeling per Trupin me perberje Kedri permban vajin e kedrit organik, dellinjen siberiane dhe kripen e bimes siberiane Brassica rapa. Keta perberes pastrojne ne thellesi dhe detoksifikojne lekuren.


SAUNA & SPA Cedar Body Peeling Salt , Kripe Peeling per Trupin , Per Detoksifikim.

• Barëra Siberiane të egra shumë aktive.
• Formulë moderne me përmbajtje maksimale të përbërësve botanikë.
• Produkti NUK përmban: Paraben, SLS, SLES, PEG, Silikon, Bojëra Sintetike, Glikol, Vajëra Minerale.

Linja SAUNA & SPA është kijuar veçanërisht për t’u përkujdesur për lëkurën dhe flokët në sauna, ku, për shkak të rritjes të temperaturës, lëkura fillon të “marrë frymë” aktivisht, rritet ndjeshmëria dhe përshkueshmëria, hapen dhe pastrohen poret, dhe metabolizmi stimulohet aktivisht. Përbërësit aktivë natyrorë që ka çdo produkt nga SAUNA & SPA shfaqin tërësisht potencialin e tyre, dhe vajërat esencialë kanë një efekt shtesë nëpërmjet aromaterapisë. Do të ndjeni vetë se si lëkura juaj do të rigjenerohet nëpërmjet fuqisë dhe energjisë së barërave siberiane. Kripa Peeling për Trupin me përbërje Kedri përmban vajin e kedrit organik, dëllinjën siberiane dhe kripën e bimës siberiane Brassica rapa. Këta përbërës pastrojnë në thellësi dhe detoksifikojnë lëkurën.  Vaji i kedrit organik, i pasur me vitaminat E dhe F, zbut dukshëm lëkurën dhe e ushqen, duke stimuluar imunitetin. Falë aftësive antioksidante, vaji i kedrit ka një efekt të fuqishëm rigjenerues dhe tonifikon lëkurën në mënyrë të shëndetshme. Dëllinja siberiane përmban resinë, vajëra yndyrore, dyllë vegjetale, acide organike dhe vitaminë C. Të gjithë këta përbërës së bashku rregullojnë strukturën e lëkurës, dhe e bëjnë lëkurën elastike dhe të tonifikuar. Gjithashtu vaji pastron dhe detoksifikon lëkurën. Kripa Rapa Siberiane rrit imunitetin e lëkurës dhe lehtëson rigjenerimin e qelizave të lëkurës dhe ruan elasticitetin e lëkurës dhe butësinë.s Kristalet e kripë eksfoljojnë me delikatesë lëkurën, largojnë qelizat e vdekura, njëtrajtësojnë sipërfaqen e lëkurës dhe aktivizojnë furnizimin me gjak në indet nën lëkurë.

Udhëzimet e përdorimit: Vendosni nje sasi te vogel skrabi ne lekuren e lagur me levizje te lehta masazhuese. Mbajeni skrabin per 5 minuta dhe me pas shpelajeni lekuren me uje.Aplikoni një deri në tre herë në javë. Për rezultate më të mira, ne rekomandojmë kombinimin e tij me Warm Oblepikha Body Wrap , Mbeshtjelles Trupi i Ngrohte Oblepikha , per ushqim dhe perkujdesje te vecante .

Përbërësit: Butyrospermum Parkii Butter, Cera Alba*, Helianthus Annuus Seed Oil*, Pinus Sibirica Seed OilWH, Borago Officinalis Seed Oil*, Triticum Vulgare Germ Oil*, Linum Usitatissimum Seed Oil*, Vaccinium Myrtillus Seed Oil, Trimethylcyclohexyl Butylcarbamate, Butyrospermum Parkii Butter*, Achillea Asiatica ExtractWH, Hesperis Sibirica ExtractWH, Pinus Sibirica Seed Oil Polyglyceryl-6 EstersPS, Tocopherol, Parfum, Linalool, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Citral, Hexyl Cannamal. (*) issued from organic agriculture (PS) Siberian Pine Oil Derivative (WH) Wild Harvested Siberian plants organic extracts.

Vëllimi 370 ml.Relative products

Stay in touch

Secured payments

© Copyright 2023 - NATURA SIBERICA GREECE. All rights reserved.
Designed and developed by NetApps Ltd