Royal Caviar (ex Absolut Beluga) Krem Fytyre Ekstra-Lifting , 24 ore ne dite , per moshat 40+ , te pershtatshme per te gjitha llojet e lekures, 50ml.

Code: 0369E

34.91 € 24.44 €

Havjari i zi eshte i pasur me proteina, amonoacide dhe vitamina qe jane teper te rendesishme per lekuren tone. Kompleksi i vecante MoistUp e hidraton lekuren dhe permireson ekuilibrin e permbajtjes se ujit. RIGJENERON dhe tonifikon lekuren.


Royal Caviar (ex Absolut Beluga) Krem Fytyre Ekstra-Lifting , 24 ore ne dite , per moshat 40+ , te pershtatshme per te gjitha llojet e lekures .

Perkujdesje intensive kunder plakjes nepermjet ekstraktit te havjarit te zi.
Tri arsye per te zgjedhur kete krem:
1. FUNKSIONON
Havjari i zi eshte i pasur me proteina, amonoacide dhe vitamina qe jane teper te rendesishme per lekuren tone. Kompleksi i vecante MoistUp e hidraton lekuren dhe permireson ekuilibrin e permbajtjes se ujit. RIGJENERON dhe tonifikon lekuren. Kompleksi Omega-6 ushqen lekuren, largon elementet toksike dhe e mbron lekuren, dhe i ben me pak te depertueshme muret e qelizave te lekures, SHTON ELASTICITETIN e tyre, formeson dhe skalit konture te QENDRUESHME te fytyres dhe mjekres. Kompleksi deperton ne thellesi te lekures dhe RIGJENERON indet e lekures, permireson ekuilibrin e lipideve ne qelize dhe siguron EFEKT RIPERTERITES dhe antioksidant per nje afat te gjate. Pantenoli-D tendos poret, RIPARON lekuren dhe permireson metabolizmin e qelizave.
2. ESHTE NJE PRODUKT TERESISHT NATYROR
Ekstraktet organike te rrenjeve te xhensenit riparojne lekuren, e mbrojne ate nga faktoret agresive te mjedisit, UDHQEJNE dhe TONIFIKOJNE.
Ekstrakte organike te lekures se dushkut [Lat. Quercus] parandalojne inflamacionet e lekures dhe funksionojne si antiseptike, PERFORCOJNE enet e gjakut.
Ekstraktet organike te lules se sapunit [Lat. Saponaria officinalis] stimulojne prodhimin natyror te kolagjenit, PERTERIJNE qelizat e lekures dhe MBROJNE lekuren nga PLAKJA.
3. ESHTE NJE PRODUKT I SIGURT
Ne formulen e produktit nuk ka asnje perberes kimik te demshem:
0% silikon
0% vajera minerale
0% paraben 0% BHT-BHA
0% PEG
0% EDTA
Rezultatet e pritshme: Lekura eshte e LEMUAR DHE ELASTIKE, duket e rinuar ndjeshem nen efektin LIFTING, konturet e fytyres dhe te mjekres jane te QENDRUESHME dhe rrudhat pakesohen dukshem.

Udhezimet e perdorimit: Ne mengjes dhe/ose ne mbremje vendosni nje sasi te vogel kremi ne lekuren e paster te fytyres. Produkti eshte i pershtatshem per perdorim te perditshem. Per rezultate me te mira, perdoreni se bashku me produktin tjeter te kesaj linje - Beluga Caviar Revitalizing Face Serum.

Perberesit: Aqua, Dicaprylyl Ether, Octyldodecanol, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Cetearyl Glucoside, Triticum Vulgare Germ Oil, Saccharide Isomerate, Algae Extract, Pullulan, Panthenol, Glyceryl Linoleate, Glyceryl Oleate, Glyceryl Linolenate, Caviar Extract, Oenothera Biennis Oil, Saponaria Officinalis Root Extract, Quercus Robur Bark Extract, Rhodiola Rosea Root Extract, Cetraria Nivalis Extract, Pinus Pumila Needle Extract, Bisabolol, Zingiber Officinale Root Extract, Malva Sylvestris Flower Extract, Sodium Polyacrylate, Pinus Sibirica Seed Oil Polyglyceryl-6 Esters, Sodium Stearoyl Glutamate, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Parfum, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Ethylhexylglycerin, Citric Acid.

(*) Nga produkte bujqesore organike.
(**) Perberes natyrore te vajerave esenciale.
(WH) Ekstrakte organike nga bime te egra siberiane.
(PS) Nga vaji i pishes siberiane.Vellimi 50ml.

 Relative products

Stay in touch

Secured payments

© Copyright 2022 - NATURA SIBERICA GREECE. All rights reserved.
Designed and developed by NetApps Ltd