Oblepikha scalp scrub , Skrab per Skalpin , per Te Gjitha Llojet e Flokeve , 200 ml.

Code: 0277E

17.14 € 12.00 €

Oblepikha Siberica ofron një trajtim për përkujdesjen e skalpit. Skrabi me veprim intensiv të trefishtë pastron në thellësi skalpin dhe parandalon humbjen e flokëve duke rritur qarkullimin e gjakut në folikula. Ekuilibron prodhimin e yndyrës dhe parandalon formimin e zbokthit.


Oblepikha scalp scrub ,  Skrab per Skalpin , per Te Gjitha Llojet e Flokeve.


• pastron ne thellesi skalpin .
• forcon folikulat e flokeve .
• stimulon rritjen e flokeve.
• parandalon formimin e zbokthit .


Oblepikha Siberica ofron nje trajtim per perkujdesjen e skalpit. Skrabi me veprim intensiv te trefishte pastron ne thellesi skalpin dhe parandalon humbjen e flokeve duke rritur qarkullimin e gjakut ne folikula. Ekuilibron prodhimin e yndyres dhe parandalon formimin e zbokthit. Vitaminat dhe aminoacidet ushqejne dhe riparojne floket ndersa vaji i manave te detit (Lat. Hippophae) dhe vajerat amaranti (Lat. Amaranthus) stimulojne prodhimin e keratines, qe ju fal flokeve force dhe shkelqim. Kumaku (Lat. Bidens), mentja e eger siberiane, dhe bima Oxalis rigjallerojne skalpin dhe ushqejne rrenjet e flokeve.

Udhezimet e perdorimit: Vendoseni skrabin ne skalpin e lagur, masazhojeni lehte skalpin, mbajeni skrabin per 3 minuta dhe me pas beni shpelarjen me shume uje. Pas ketij procesi, lani floket me shampo. Per rezultate me te mira perdoreni skrabin per nje jave.

0% SLS 0% SLES
0% Vajera minerale 0% PEG
0% Paraben 0% Glikol
Nuk eshte perdorur asnje bime me OMGJ

Perberesit: Aqua, Sodium Coco-Sulfate, Pinus Sibirica Shell Powder, Lauryl Glucoside, Acrylates Copolymer, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Idaeus Rubus (Raspberry) Seed Powder, Hippophae Rhamnoidesamidopropyl BetaineHR, Hippophae Rhamnoides Fruit Oil *, Menthol, Argania Spinosa Seed Oil *, Pineamydopropyl BetainePS, glyceryl undecylenate, Glycolic Acid, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Water *, Calendula Officinalis Flower Extract, Bisabolol, Achillea Asiatica ExtractWH, Arctium Lappa Root Extract *, Oxalis tetraphylla Extract, Citric Acid, Urtica Dioica Leaf Extract * Geranium Sibiricum ExtractWH, Juniperus Sibirica ExtractWH, Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocopherol, Rethinyl Palmitate, Sodium Hydroxide, Sodium PCA, Sodium Lactate, Arginine, Asparctic Acid, PCA, Glycine, alanine, Serine, Valine, Proline, Theronine, Isoleucine, Histidine, Phenylalanine, Parfum, Benzyl Alcohol, Ethylhexyglycerin, CI 16255, CI 15985, Caramel.


(*) Issued from organic agriculture.
(**) Natural Component of essential oils.
(WH) Wild Harvested Siberian plants organic extracts.
(PS) Siberian Pine Oil Derivative.

Vellimi 200 ml.Relative products

Stay in touch

Secured payments

© Copyright 2023 - NATURA SIBERICA GREECE. All rights reserved.
Designed and developed by NetApps Ltd