SAUNA & SPA Limonnik Nanai , Maske per Floket Limonnik Nanai , Force dhe Rritje , e pershtatshem per te gjitha llojet e flokeve , 370 ml.

Code: 0482E

27.21 € 19.05 €

Nese deshironi qe floket te jene me te bute, me te forte dhe me me shume shkelqim, duhet te provoni masken tone qe forcon floket dhe stimulon rritjen e tyre. Maska permban vajin e rrodhes organike (Lat. Arctium), Artemisia frigida dhe kamomil. Limonnik Nanai eshte i pasur me Vitaminen E dhe C, minerale dhe vajera esenciale. Ekstrakti i rrodhes ju fal force dhe shkelqim flokeve dhe stimulon rritjen e flokeve.


SAUNA & SPA Limonnik Nanai , Maske per Floket Limonnik Nanai , Force dhe Rritje , ë përshtatshëm për të gjitha llojet e flokëve .

•Barëra Siberiane të egra shumë aktive.
• Formulë moderne me përmbajtje maksimale të përbërësve botanikë.
• Produkti NUK përmban: Paraben, SLS, SLES, PEG, Silikon, Bojëra Sintetike, Glikol, Vajëra Minerale.

Linja SAUNA & SPA është kijuar veçanërisht për t’u përkujdesur për lëkurën dhe flokët në sauna, ku, për shkak të rritjes të temperaturës, lëkura fillon të “marrë frymë” aktivisht, rritet ndjeshmëria dhe përshkueshmëria, hapen dhe pastrohen poret, dhe metabolizmi stimulohet aktivisht. Përbërësit aktivë natyrorë që ka çdo produkt nga SAUNA & SPA shfaqin tërësisht potencialin e tyre, dhe vajërat esencialë kanë një efekt shtesë nëpërmjet aromaterapisë.Nëse dëshironi që flokët të jënë më të butë, më të fortë dhe me më shumë shkëlqim, duhet të provoni maskën tonë që forcon flokët dhe stimulon rritjen e tyre. Maska përmban vajin e rrodhes organike (Lat. Arctium), Artemisia frigida dhe kamomil. LimonnikNanai është i pasur me Vitaminën E dhe C, minerale dhe vajëra esenciale. Ekstrakti i rrodhes ju fal forcë dhe shkëlqim flokëve dhe stimulon rritjen e flokëve. Artemisia frigida ngop flokët me vitamina dhe mikroelementë. Kamomili zbut dhe ushqen skalpin, parandalon tharjen e flokëve dhe këputjen e tyre dhe zbut flokët dhe i bën të mëndafshtë. LimonnikNanai është i famshëm për aftësitë shëruese natyrore dhe përfaqëson një nga bimët stabilizuese më të efektshme në planetin tonë, falë edhe aftësive antioksidante. Gjithashtu përmban edhe vitaminën E, vitaminën C, minerale dhe vajëra esenciale. Rrodhja organike përmban proteina, vajëra esenciale, vitamina, tanina, inulinë natyrore dhe vajëra yndyrore. Të gjithë këta përbërës parandalojnë formimin e zbokthit dhe rënien e flokëve, rregullojnë problemin e yndyrës dhe majërave të djegura. Flokët do të jenë të fortë dhe me shkëlqim dhe do të stimulohet rritja e flokëve. Artemisia frigida përmban vajëra esenciale, acide organike, tanina dhe karoten. Të gjithë këta përbërës përmirësojnë funksionet mbrojtëse të flokëve, i ruajnë flokët nga faktorët e dëmshëm të mjedisit dhe i ngopin flokët me vitamina dhe mikro-elementë. Kamomili zbut, qetëson dhe ushqen skalpin, i bën flokët e butë dhe të mëndafshtë. Gjithashtu parandalon formimin e shtresave të lëkurës të vdekur në skalp.

Udhëzimet e përdorimit: Pasi t’i keni larë flokët me shampo, vendoseni maskën në flokët e lagur nga rrënjët deri në majërat. Mbajeni maskën për 5-7 minuta dhe më pas shpëlani flokët tërësisht. Përdoreni maskën 2-3 herë në javë.

Përbërësit: Aqua, Cetearyl Alcohol, Quaternium-91, Cetrimonium Methosulfate, Bis-Cetearyl Amodimethicone, Mica (and) Titanium Oxide, Betula Alba Juice*, Arctium Lappa Root Extract*, Chamomila Recutita Flower Water*, Helianthus Anuus Seed Oil*, Abies Sibirica Needle ExtractWH, Juniperus Sibirica Needle ExtractWH, Larix Sibirica Needle ExtractWH, Linum Usitatissimum Seed Oil*, Artemisia Vulgaris Extract, Schizandra Chinensis Extract, Berberis Vulgaris Bark Extract, Secale Cerele Seed Extract, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Keratin, Hydrolyzed Rice Protein, Hydrolyzed Vegetable Protein, Pinus Sibirica Seed Oil, Polyglyceryl-6 EsthersPS, Inositol, Panthenol, Niacinamide, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Polyquaternium-37, Cetrimonium Bromide, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Parfum, Citric Acid, Benzyl Benzoate, Linalool, Limonene, CI 77510 (and) Talc

 

(*) Nga produkte bujqesore organike.

(**) Perberes natyrore te vajerave esenciale.

(WH) Ekstrakte organike nga bime te egra siberiane.

(PS) Nga vaji i pishes siberiane.


Vëllimi 370 ml.Relative products

Stay in touch

Secured payments

© Copyright 2022 - NATURA SIBERICA GREECE. All rights reserved.
Designed and developed by NetApps Ltd