SAUNA & SPA Siberian Mud Body Wrap , Mbeshtjelles Trupi Anticelulit , 370 ml.

Code: 0529E

31.27 € 21.89 €

Ndjeni energjine tonifikuese te mbeshtjellesit te trupit me balte siberiane. Me permbajtjen e argjiles blu rapa, stimulon furnizimin me gjak, pershpejton proceset metabolike ne qelizat e lekures, lehteson humbjen ne peshe, dhe zhduk celulitin.


SAUNA & SPA Siberian Mud Body Wrap , Mbeshtjelles Trupi Anticelulit .

• Barëra Siberiane të egra shumë aktive.
• Formulë moderne me përmbajtje maksimale të përbërësve botanikë.
• Produkti NUK përmban: Paraben, SLS, SLES, PEG, Silikon, Bojëra Sintetike, Glikol, Vajëra Minerale.

Linja SAUNA & SPA është kijuar veçanërisht për t’u përkujdesur për lëkurën dhe flokët në sauna, ku, për shkak të rritjes të temperaturës, lëkura fillon të “marrë frymë” aktivisht, rritet ndjeshmëria dhe përshkueshmëria, hapen dhe pastrohen poret, dhe metabolizmi stimulohet aktivisht. Përbërësit aktivë natyrorë që ka çdo produkt nga SAUNA & SPA shfaqin tërësisht potencialin e tyre, dhe vajërat esencialë kanë një efekt shtesë nëpërmjet aromaterapisë.Ndjeni energjinë tonifikuese të mbështjellësit të trupit me baltë siberiane. Me përmbajtjen e argjilës blu rapa, stimulon furnizimin me gjak, përshpejton proceset metabolike në qelizat e lëkurës, lehtëson humbjen në peshë, dhe zhduk celulitin.Ekstrakti i sherebelës organike dhe vaji i rozmarinës organike janë të pasur me saponina, tanina, acide përkthithës, karoten, acide organikë dhe mikro-elementë që kanë aftësi tonifikuese, stimulojnë furnizimin me gjak dhe proceset metabolike dhe zbutin dhe tonifikojnë strukturën e lëkurës. Argjila blu rapa ka aftësi anti-celulit dhe bën njëtrajtësimin e sipërfaqes të lëkurës, fsheh efektin e “lëkurës së portokallit” dhe lehtëson proceset metabolike në qelizat e lëkurës.
Myshku i bardhë i Islandës detoksifikon dhe lëkurën dhe e mbron nga faktorët e dëmshëm të mjedisit.

Udhëzime për përdorim: Zbatoni në zonat problematike dhe lini 15-20 minuta , gjithashtu mund te  përdorni  menbrane  plastike  dhe  te  mbeshtilleni . Shplauni  me ujë të ngrohtë. Aplikoni një deri në tre herë në javë . Për rezultate më të mira, ne rekomandojmë kombinimin e tij me Rich Massage Butter, Gjalpe i pasur per masazh , Anti-celulit  dhe Hot Salt Scrub , Skrab per Trupin me Kripe te Nxehte Dobesues.  

Përbërësit:  Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Kaolin, Aqua, Sucrose Palmitate, Mentha Piperita Leaf Powder, Aesculus Hippocastanum Leaf Extract*, Salvia Officinalis Leaf Water*, Camellia Sinensis Leaf Extract*, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil*, Pinus Sibirica Seed OilWH, Juniperus Sibirica Needle ExtractWH, Agrostis Sibirica ExtractWH, Rhodiola Rosea Root ExtractWH, Equisetum Arvense Extract, Centella Asiatica Extract, Artemisia Vulgaris Extract, Lithothamnium Calcareum Powder, Maris Limus Extract, Lessonia Nigrescens Powder, Focus Vesiculosus Powder, Cetraria Islandica Extract, Pinus Sibirica Seed Oil Polyglyceryl-6 EstersPS, Caffeine, Menthol, Disodium Rutinyl Disulfate, Benzyl Alcohol, Ethylhexylglycerin, Trimethylcyclohexyl Butylcarbamate, Parfum, Citric Acid, Xanthan Gum, Sodium Citrate, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, CI 77499. (*) Issued from organic agriculture (PS) Siberian Pine Oil Derivative (WH) Wild harvested Siberian plants' organic extracts

Vëllimi 370 ml.Relative products

Stay in touch

Secured payments

© Copyright 2023 - NATURA SIBERICA GREECE. All rights reserved.
Designed and developed by NetApps Ltd