SAUNA & SPA Hot Salt Scrub , Skrab per Trupin me Kripe te Nxehte Dobesues , 370 ml.

Code: 0550E

31.27 € 21.89 €

Falini vetes kënaqësinë e një SPA brenda shtëpisë suaj. Provoni skrabin me kripë të nxehtë anticelulit me vaj dëllinje organike, kripë rapa siberiane, Chamerion angustifolium, dhe mjaltin nga mali Altai. Efekti ngohës i skrabit ndihmon që përbërësit aktivë të depërtojnë edhe më thellë qelizat e lëkurës.


SAUNA & SPA Hot Salt Scrub ,  Skrab per Trupin me Kripe te Nxehte  Dobesue .

•Barëra Siberiane të egra shumë aktive.
• Formulë moderne me përmbajtje maksimale të përbërësve botanikë .
• Produkti NUK përmban: Paraben, SLS, SLES, PEG, Silikon, Bojëra Sintetike, Glikol, Vajëra Minerale .

Linja SAUNA & SPA është kijuar veçanërisht për t’u përkujdesur për lëkurën dhe flokët në sauna, ku, për shkak të rritjes të temperaturës, lëkura fillon të “marrë frymë” aktivisht, rritet ndjeshmëria dhe përshkueshmëria, hapen dhe pastrohen poret, dhe metabolizmi stimulohet aktivisht. Përbërësit aktivë natyrorë që ka çdo produkt nga SAUNA & SPA shfaqin tërësisht potencialin e tyre, dhe vajërat esencialë kanë një efekt shtesë nëpërmjet aromaterapisë.Falini vetes kënaqësinë e një SPA brenda shtëpisë suaj. Provoni skrabin me kripë të nxehtë anticelulit me vaj dëllinje organike, kripë rapa siberiane, Chamerion angustifolium, dhe mjaltin nga mali Altai. Efekti ngohës i skrabit ndihmon që përbërësit aktivë të depërtojnë edhe më thellë qelizat e lëkurës.  Ekstrakti i dëllinjës organike përmban resinë, vajëra yndyrore, dyllë vegjetale, acide organike, ngjyrues dhe është shumë i pasur me vitaminën C. Të gjithë këta përbërës rigjenerojnë aktivisht strukturën e lëkurës dhe e bëjnë lëkurën më elastike. Kripa siberiane rapa është e pasur me makro dhe mikroelementë, që stimulojnë imunitetin dhe rigjenerojnë qelizat e lëkurës si dhe ruajnë elasticitetin e lëkurës.  Kristalet e kripës eksfoljojnë me delikatesë lëkurën dhe largojnë qelizat e vdekura, njëtrajtësojnë sipërfaqen e lëkurës, dhe aktivizojnë furnizimin e gjakut në indet nën lëkurë. Çaji i gjelbër organik detoksifikon, pastron në thellësi dhe tonifikon lëkurën – duke rritur qëndrueshmërinë e lëkurës ndaj faktorëve të jashtëm të dëmshëm të mjedisit. Mjalti Altai përmban një sërë kripërash minerale, si dhe vitaminat А, С, Р, Н, Е, К dhe grupi B, të gjithë këta përbërës së bashku lehtësojnë thithjen e lëngjeve nga indet, hidratojnë dhe tonifikojnë lëkurën – duke aktivizuar kështu sintezën e kolagjenit.

Udhëzimet e përdorimit.  Vendosni nje sasi te vogel skrabi ne lekuren e lagur me levizje te lehta masazhuese, duke i kushtuar vemendje vecanerisht zonave problematike (kellqet, barku, etj.). Mbajeni skrabin per 5 minuta dhe me pas shpelajeni lekuren me uje.Aplikoni një deri në tre herë në javë. Për rezultate më të mira, ne rekomandojmë kombinimin e tij me Rich Massage Butter,Gjalpe i pasur per masazh , Anti-celulit dhe Siberian Mud Body Wrap , Mbeshtjelles Trupi Anticelulit .  


Përbërësit:  Sodium Chloride, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter, Kaolin, Sucrose Palmitate, Mentha Piperita Oil*, Mel*, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil*, Hippophae Rhamnoides Fruit Oil*, Camphor, Cortusa Sibrica Extract WH, Larix Sibirica Needle ExtractWH, Juniperus Sibirica Needle ExtractWH, Maris Sal, Arnica Montana Flower Extract, Origanum Vulgare Leaf Extract, Centella Asiatica Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract*, Salvia Sclarea Oil, Abies Sibirica Oil, Lavandula Angustifolia Oil, Mentha Arvensis Leaf Oil, Tocopheryl Acetate, Pineamidopropyl Betaine PS, Hippophae Rhamnoidesamidopropyl BetaineHR, Glyreryl Stearate, Trimethylcyclohexyl Butylcarbamate, Xanthan Gum, Benzyl Alcohol, Ethylhexylglycerin, Silica, Caramel, Sodium Citrate, Linalool, Limonene, Geraniol, CI 77491, CI 77891.

Vëllimi 370 ml.Relative products

Stay in touch

Secured payments

© Copyright 2024 - NATURA SIBERICA GREECE. All rights reserved.
Designed and developed by NetApps Ltd